Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości

UPADAJĄCE DRZEWO przewróciło SŁUP ENERGETYCZNY i zniszczyło DACH DOMU [ZDJĘCIA]

BNP-misja-sam-800x600

Leżące na ziemi przewody wciąż były pod napięciem i iskrzyły.

W miniony czwartek 29 kwietnia 2021 roku o godzinie 14.29 straż pożarna otrzymała informację o powalonym drzewie w miejscowości Margońska Wieś. Drzewo spadło na linię energetyczną uszkadzając również ogrodzenie oraz dach pobliskiego budynku jednorodzinnego.

Na szczęście brak było osób poszkodowanych. Na miejsce zadysponowano zatem zastępy z OSP KSRG Margonin, jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP Chodzież oraz pogotowie energetyczne.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy stwierdzili, że duże drzewo leży na drodze, a jego korona znajduje się na płocie oraz częściowo na dachu budynku jednorodzinnego. Ponadto przewrócony został słup energetyczny i iskrzyły się będące wciąż pod napięciem przewody.

Działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu i nie dopuszczaniu osób postronnych do miejsca zdarzenia. Przybyłe na miejsce akcji pogotowie energetyczne odłączyło prąd w linii.

Następnie ratownicy z OSP Margonin przy pomocy mechanicznych pił do drewna usunęli zagrażające części drzewa. Uszkodzeniu uległ dach budynku (zerwane dachówki na powierzchni kilu metrów kwadratowych). Ubytki w dachu zabezpieczono za pomocą plandeki dachowej.

Podczas zdarzenia nikt nie przebywał w budynku, a mieszkańcy (2 osoby) następną noc spędzili u rodziny. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W działaniach trwających dwie godziny brały udział 2 zastępy straży pożarnej (7 strażaków) oraz pogotowie energetyczne.

Źródło: PSP Chodzież (mł. bryg. Leszek Naranowicz)
Zdjęcia: OSP Margonin

kondolencje Osuch

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: WYPADEK CIĘŻARÓWKI I DWÓCH OSOBÓWEK NA TRASIE DO POZNANIA. SĄ RANNI

Remigiusz Priebe

PAN ARTUR po służbie ZAUWAŻYL POŻAR. Wezwał pomoc i EWAKUOWAŁ MIESZKAŃCÓW

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: ZAŁĄCZONA CZUJKA GAZU W BLOKU NA STRASZEWSKIEJ [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe