Okno na Wągrowiec

Edukacja Wiadomości Wiadomości z ratusza

Turystyczna szkoła już wkrótce w Wągrowcu!

binary comment

Nowoczesna, multimedialna przestrzeń, pozwalająca na edukację poprzez zabawę, już wkrótce zostanie stworzona na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu.

Dzieci, które zostały zgłoszone do tego projektu  już przy wejściu będą witane przez humanoidalnego robota, a później będą mogły skorzystać z tabletów z aplikacjami edukacyjnymi, stołów multimedialnych z quizami edukacyjnymi oraz specjalnych okularów VR, które pozwalają między innymi wirtualne zwiedzanie.

Projekt jest skierowany do dzieci, młodzieży, nauczycieli, a pośrednio także do rodziców. Jego głównym celem jest zachęcenie do podróżowania po Polsce i poznawania jego zakątków z wykorzystaniem środków z Polskiego Bonu Turystycznego. 22 i 23 listopada na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu będzie działało Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, czyli 288 metrów kwadratowych strefy posiadającej 20 nowoczesnych atrakcji i 5 interaktywnych stref. Atrakcje będą dopasowane do dwóch grup wiekowych: dzieci z klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII. Oprócz nowoczesnych technologii na stoiskach będzie można oddać się  tradycyjnym grom i zabawom, takim jak kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej czy korzystanie z kompasu.

Tylko w 29 miejscowościach w Polsce będzie realizowany projekt „Turystyczna Szkoła”, dlatego bardzo dziękuję Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwu Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwu Edukacji i Nauki, że wytypowali właśnie Wągrowiec jako jedną z lokalizacji Turystycznej Szkoły.  Pozwoli to najmłodszym mieszkańcom naszego miasta przekonać się do korzyści, jakie niesie podróżowanie i poznawanie atrakcyjnych miejsc ,których w całej Polsce mamy bardzo dużo – mówi burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Wągrowieckie szkoły podstawowe już zgłosiły swój udział i zarezerwowały terminy zwiedzania Moblilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, jednak są jeszcze ostatnie wolne terminy na godziny popołudniowe. Opiekunowie uczniów z klas I-VIII mogą jeszcze zgłaszać chęć udziału w projekcie w Wydziale Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Wągrowcu, tel. 603 202 989.

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 27 nowych ZAKAŻEŃ. Na kwarantannie 1171 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

OSZUŚCI podawali się za policjantów. Wągrowieccy funkcjonariusze ich ZŁAPALI

Redakcja

Kilkaset tysięcy złotych dla wągrowieckich przedszkoli, szkół i urzędu miejskiego

Urząd Miejski w Wągrowcu