serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Wiadomości

Trwają prace nad koncepcją V odcinka wągrowieckiej obwodnicy

Pracownia Projektowa Witold Orczyński ARCHIDROG zaprezentowała dyrektorowi Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Pawłowi Katarzyńskiemu oraz władzom Wągrowca wstępny projekt koncepcyjny budowy V odcinka obwodnicy Wągrowca.

Podczas spotkania w wągrowieckim ratuszu rozmawiano m.in. o przebiegu przepustów dla zwierząt, nawierzchni i oświetleniu ścieżki rowerowej (miasto wstępnie deklaruje sfinansowanie tego zadania), a także o możliwościach wprowadzenia dodatkowych przejść dla pieszych.

Przypomnijmy, że już wcześniej wybrano preferowany wariant V odcinka obwodnicy przebiegający m.in. korytarzem technicznym wyznaczanym przez znajdującą się w tej części miasta linię energetyczną. Planowany przebieg ma łączyć drogę wojewódzką 190 z drogą wojewódzką 241 i być usytuowany po północno-wschodniej stronie miasta z początkiem przed osiedlem Durowo i końcem na rondzie Kaliska. Obwodnica ma mieć długość ok. 1991 metrów, ma być drogą jednojezdniową, składającą się z dwóch pasów ruchu o szerokości po 3,5 metra każdy, z przylegającą do niej ścieżką pieszo-rowerową o szerokości 2,5 do 3 metrów.

Warto pamiętać, że inwestorem zadania pn. Budowa obwodnicy miasta Wągrowiec w ciągu drogi wojewódzkiej nr 190 Margonin – Wągrowiec jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

– Aby przyspieszyć realizację tej inwestycji, zaproponowaliśmy, jako wągrowiecki samorząd, sfinansowanie kosztów wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych. Działania te są dostrzegane i pozytywnie odbierane przez finansujący tę inwestycję samorząd wojewódzki oraz inwestora – Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu – podkreśla burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

POLICJA: Nowi dzielnicowi w Skokach i Wągrowcu

Redakcja

Burmistrz Wągrowca powołał komisję do rozwiązywania problemów alkoholowych

Redakcja

Okradali działki w Wągrowcu. Policja już ich złapała [FOTO]

Redakcja