serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

TOMASZ KRANC podpisał się pod apelem DO PREMIERA. Wielkopolscy starostowie nie chcą odwołania WOJEWODY


zatrudnie
artdent baner

Łukasz Mikołajczyk ma zostać odwołany za niezablokowanie budowy gigantycznego zamku w Stobnicy pod Obornikami.

31 starostów z Wielkopolski wystosowało apel do premiera Mateusza Morawieckiego o nieodwoływanie wojewody Łukasza Mikołajczyka. Pod dokumentem jest też podpis starosty wągrowieckiego Tomasza Kranca.

Z wnioskiem o odwołanie wojewody Mikołajczyka wystąpił kilka dni temu do premiera minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Ma to związek z decyzją wojewody, który pozwolił na dalszą budowę zamku w Stobnicy pod Obornikami.

30 listopada Łukasz Mikołajczak uznał, że naczelna zasada trwałości decyzji administracyjnych, ugruntowane orzecznictwo sądów administracyjnych, nowelizacja prawa budowlanego, nieodwracalność skutków dla środowiska przyrodniczego i upływ czasu od wydania decyzji nie pozwalają na stwierdzenie nieważności i wstrzymanie decyzji starosty obornickiego, który wydał pozwolenie na budowę gigantycznego zamku.

Kilka dni później minister Kamiński, nadzorujący wojewodów, uznał, że utracił zaufanie do wojewody „w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy zamku w Stobnicy”.

Dzisiaj pojawiła się informacja, że w obronę wojewodę wzięli wszyscy starostowie z naszego regionu, niezależnie od barw politycznych. Starosta wągrowiecki Tomasz Kranc potwierdził nam, że pod apelem do premiera jest także jego podpis.

– Z wojewodą Łukaszem Mikołajczykiem współpraca układa nam się bardzo dobrze. Zawsze wykazuje zrozumienie dla naszych problemów i stara się wspólnie szukać możliwych rozwiązań – uzasadnił poparcie apelu Tomasz Kranc w rozmowie z naszym portalem.

Choć od wniosku ministra dzisiaj mija już tydzień, wojewoda formalnie nadal pełni swoją funkcję.

Zdjęcie: archiwum OnW.

Czytaj także

Nasi byli na marszu miliona serc w Warszawie [FOTO]

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

Te ZABYTKI w powiecie wągrowieckim doczekają się remontów [LISTA]

Redakcja