Okno na Wągrowiec


Kultura Na imprezę Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

To będzie niezwykły koncert pod gołym niebem ku pamięci IRENY JAROCKIEJ [ZAPOWIEDŹ]

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno.

Koncert w wykonaniu Urszuli Lidwin pt. „Śpiewam pod gołym niebem” – ku pamięci Ireny Jarockiej rodem ze Srebrnej Góry odbędzie się w niedzielę 16 sierpnia o godzinie 16.00 na stadionie sportowym w Wapnie. Wstęp wolny. 

Jak nas informuje organizator, projekt ten jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. To już kolejna inicjatywa stowarzyszenia, promująca naszą rodzimą wokalistkę na tle województwa wielkopolskiego.

Dodajmy, że podczas koncertu zostaną wykonane utwory z repertuaru Ireny Jarockiej, a odbędzie się on w rocznicę urodzin piosenkarki (sierpień).

– Wydarzenie będzie przeplatane inspirującą biografią artystki, tak aby pamięć o niej trwała nadal, a młode pokolenie posłuchało, jak można stać się wybitną osobowością z malutkiej wioski – wyjaśniają nam organizatorzy.

Co istotne, koncert będzie ważnym wydarzeniem w życiu mieszkańców tej gminy, ponieważ żyją osoby, które znały wokalistkę lub miały okazję z nią rozmawiać, a nawet… zaśpiewać.

– Dlatego chcemy, aby ten dzień uświetnić nie tylko wykonaniem przepięknych piosenek, ale przede wszystkim podzielić się wspomnieniami związanymi z artystką. Niech to będą proste historie mieszkańców opowiedziane pod gołym niebem. Ta forma zostanie również wzbogacona poprzez przepiękną wystawę zdjęć Ireny Jarockiej – zachęcają organizatorzy.

Fot.: Wkipedia. Na zdjęciu pochodząca ze Srebrnej Góry Irena Jarocka.

Czytaj także

UWAGA. Koncert Artura Andrusa PRZEŁOŻONY. Odbędzie się w marcu

Redakcja

Sklep DINO powstanie w Wapnie [ZAPOWIEDŹ]

Krzysztof Czapul

Strażacy RATOWALI schorowanego mężczyznę. Sąsiad się NIEPOKOIŁ, bo nie dawał ZNAKU ŻYCIA

Krzysztof Czapul