Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Testowani PACJENCI NIE MAJĄ KORONAWIRUSA. TRWA testowanie PERSONELU. Od poniedziałku oddział wewnętrzny ma już PRACOWAĆ normalnie

15 przebadanych pacjentów oddziału wewnętrznego wągrowieckiego szpitala z wynikami ujemnymi testu na koronawirusa.

Przypomnijmy, że w niedzielę w wągrowieckim szpitalu zmarł pacjent, który był zakażony koronawirusem. W związku z tym postanowiono na obecność tego wirusa zbadać wszystkich 15 pacjentów oddziału wewnętrznego oraz personel medyczny, który dodatkowo trafił na kwarantannę. Ta sytuacja odbiła się także na pracy oddziału – wstrzymano przyjęcia.

Jak nas poinformował dyrektor ZOZ w Wągrowcu Przemysław Bury, są już znane wyniki testów wszystkich pacjentów. Żaden z nich nie jest zakażony kornawirusem. Dzisiaj rozpoczęło się testowanie i pobieranie wymazów od personelu – wyniki poznamy jutro, a najpóźniej pojutrze.

– Jestem dobrej myśli, bo nikt z naszych pracowników nie ma objawów zakażenia i wszyscy czują się dobrze – tłumaczy dyrektor Bury i dodaje, że gdy tylko poznamy wyniki wszystkich testów i będą one negatywne, to od poniedziałku oddział wewnętrzny wróci do normalnego trybu pracy.

Czytaj także

WY PYTACIE, MY SPRAWDZAMY: Lodowisko znów ma być OTWARTE na początku lutego

Krzysztof Czapul

MŁODOCIANI WANDALE ZNISZCZYLI miejski rower. Sprawa została skierowana DO SĄDU DLA NIELETNICH

Remigiusz Priebe

WAŻNE: Na szczepienia zabierz ze sobą wypełniony kwestionariusz

Redakcja