Okno na Wągrowiec

Do kina Kultura Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

A co zagrają w naszych KINACH w ten ostatni weekend wakacji? [ZWIASTUNY]

Repertuar kina MDK w Wągrowcu oraz kina Za Rogiem w Mieścisku. 

KINO MDK W WĄGROWCU

HEAVY TRIP

KINO PLENEROWE. Sobota, godzina 21.30, amfiteatr w Wągrowcu. WSTĘP WOLNY.

Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną pasją jest śpiew w metalowym zespole Impaled Rektum. Panowie grają razem od 12 lat i nigdy nie dobrnęli do zagrania koncertu. Pewnego dnia odwiedza ich szef wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii. Członkowie zespołu podejmują decyzję – teraz albo nigdy.

POLOWANIE

DUŻA SALA: piątek, sobota, niedziela, godz. 20.00.   

Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł.

Dwunastu nieznajomych budzi się na polanie. Nie wiedzą, gdzie są, ani jak się tam dostali. Nie wiedzą, że zostali wybrani – w bardzo konkretnym celu – na polowanie.

WŁOSKIE WAKACJE

DUŻA SALA: piątek, sobota, niedziela, godz. 18.00.

Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł.

Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii… wszystko można zacząć od nowa.

A WIĘC WOJNA! NIEZAPOMNIANE KADRY

DUŻA SALA: niedziela, godz. 14.00.

Bilety: WSTĘP WOLNY. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W KASIE KINA MDK!

 „A więc wojna! Niezapomniane kadry” – film dokumentalny przygotowany we współpracy Instytutu Pileckiego i Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. „A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszystkie zagadnienia schodzą na plan dalszy…” – tak rozpoczynający się komunikat można było usłyszeć w audycji Polskiego Radia rankiem 1 września 1939 roku.

PETTSON I FINDUS – WIELKA WYPROWADZKA

DUŻA SALA: piątek, sobota, niedziela, godz. 16.00.

Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do 6 lat – 13 zł.

Kolejne przygody Pettsona i jego kota Findusa. Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje nieco starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw.

KINO ZA ROGIEM W MIEŚCISKU

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER

Piątek, godz. 18.00. Bilet 8 zł.

Tomek, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Nie przeszkadza mu to jednak nadal przyjmować pomoc finansową od bogatych mecenasów z warszawskiej socjety, państwa Krasuckich, w których córce Gabi skrycie kocha się od lat.

OSTATNI SMOK ŚWIATA

Sobota, godz. 16.00. Bilet 8 zł.

Mały Niki, syn bohaterskiego Tannera, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Wbrew zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód.

DUMNI I WŚCIEKLI

Niedziela, godz. 18.00. Bilet 8 zł.

Wielka Brytania, rok 1984. W proteście przeciwko neoliberalnym reformom Margaret Thatcher prawie 200 tysięcy górników i ich rodzin rozpoczyna walkę w obronie swoich miejsc pracy. Wsparcie dla górników organizują między innymi mniejszości etniczne, a także londyńska grupa LGBT, która zrzesza się pod nazwą „Lesbijki i Geje Wspierają Górników”.

Czytaj także

Pokazy FONTANNY tylko do czwartku 29 października

Redakcja

Będzie badanie MAMMOGRAFICZNE dla pań z rocznika 1970-1951 [ZAPOWIEDŹ]

Krzysztof Czapul

W Wągrowcu nad jeziorem powstanie luksusowa REZYDENCJA [WIZUALIZACJA]

Krzysztof Czapul