Okno na Wągrowiec

Wiadomości Zdrowie

SZPITAL WYJAŚNIA: Informacje o nieprzyjęciu pacjenta NIE SĄ ZGODNE Z PRAWDĄ. Zostało złożone ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY

To echo publikacji, która ukazała się w minioną niedzielę.

Chodzi o artykuł zatytułowany „Wągrowiecki szpital odmówił przyjęcia poszkodowanego w wypadku, bo nie miał objawów koronawirusa” opublikowany 13 września na Portalu WRC. Została w nim opisana historia mężczyzny, który miał nie zostać przyjęty do wągrowieckiego szpitala, ponieważ odmówił podpisania ankiety, w której miał wskazać, że występują u niego objawy identyczne, jak przy zakażeniu Sars-Cov-2.

Dzisiaj do tego artykułu odniósł się dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu dr Przemysław Bury, W opublikowanym na stronie szpitala oświadczeniu stwierdził, że zawarte we wspomnianej publikacji informacje nie są zgodne z prawdą.

– Wobec powyższego złożone zostało zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu w celu podjęcia czynności wyjaśniających okoliczności powyższej sprawy, w tym pod kątem oceny, czy zaistniały przesłanki prawno-karne sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrożenia epidemicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej, skutkującego ryzykiem utraty zdrowia lub życia pracowników oraz pacjentów przebywających na terenie Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu – oświadczył dyrektor Bury.

Źródło: Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: W budżecie obywatelskim WYGRAŁ projekt „BUDOWA SKATEPARKU w Parku 600-lecia”

Krzysztof Czapul

KORONAWIRUS: WZROST osób na kwarantannie to skutek wykrycia kolejnej osoby ZAKAŻONEJ

Krzysztof Czapul

WAŻNE: ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM 71-letni MĘŻCZYZNA z powiatu wągrowieckiego. Przebywa w SZPITALU

Krzysztof Czapul