Okno na Wągrowiec
Na luzie Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Symboliczne otwarcie BOISK na Wschodzie i Piaskowej [ZDJĘCIA]

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt wraz Jackiem Bogusławskim – członkiem zarządu województwa wielkopolskiego oraz innymi zaproszonymi gośćmi dokonali w czwartek (2 grudnia) symbolicznego otwarcia miejskich inwestycji rekreacyjno-sportowych na Osiedlu Wschód i przy ulicy Piaskowej oraz przyjrzeli się efektom modernizacji i przebudowy ulicy Krętej i Łąkowej.

Obecność przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego nie była przypadkowa, bowiem na budowę boiska na Osiedlu Wschód w Wągrowcu miasto otrzymało 100 tysięcy złotych ze środków UMWW w ramach programu „Szatnia na Medal”.

 Tym samym Osiedle Wschód wzbogaciło się o wspaniałe miejsce do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu wyposażone w szatnię kontenerową, oświetlony teren z boiskami do siatkówki i mini koszykówki, ale także boisko do gry w piłkę nożną (wyposażone w sztuczną nawierzchnię) oraz plac do gry w bule. Teren został wzbogacony o utwardzone chodniki, dojazdy oraz place na których zamontowano elementy małej architektury, między innymi stół do ping-ponga, stół do gry w piłkarzyki i szachy oraz mały podest pełniący rolę sceny. Całości dopełniły nowe nasadzenia zieleni, które mają sprawić, że to miejsce będzie wyjątkowo przyjazne dla użytkowników i sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi mieszkańców okolicznych osiedli.

Inwestycję  na Osiedlu Wschód zrealizowało Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe COLD POINT Wincenty Klappa, a jej koszt zamknął się w kwocie około 1,4 miliona złotych.

Równie atrakcyjnym obiektem mogą cieszyć się także mieszkańcy osiedli mieszkaniowych przy ulicy Piaskowej. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą korzystali z nowego boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej, z boiska do piłki plażowej oraz siłowni zewnętrznej i toru do gry w bule. Nie zapomniano również o najmłodszych mieszkańcach i z myślą o nich wybudowano plac zabaw oraz plac do ćwiczeń street workout o nawierzchni piaskowej.

Inwestycję przy ulicy Piaskowej zrealizowała firma Knuzen Zenon Przybylski za łączną kwotę około 1,2 miliona złotych.

Podczas czwartkowego podsumowania zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji dokonano także wizytacji przebudowy wraz z rozbudową ulic Krętej i Łąkowej. Zadanie zrealizowane zostało za łączną kwotę około 3,2 miliona złotych przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Szymon Włodarczyk. Objęła ona budowę nowej kanalizacji deszczowej, nowej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników na odcinku ponad 760 metrów, budowę ronda, utwardzenia zjazdów do posesji oraz wymianę oświetlenia ulicznego na oprawy typu LED, a całość wzbogaciło oznakowanie pionowe i poziome.

Inwestycje, które dzisiaj symbolicznie otwieramy bardzo zmieniły Wągrowiec i są odpowiedzią na oczekiwania jego mieszkańców. Nie zwalniamy tempa i kolejnym krokiem jest realizacja dużych zadań drogowych. Budowa ulicy Projektowanej i rozbudowa ulicy Grzybowej oraz tak bardzo wyczekiwana przebudowa ulicy Jeżyka, Słowackiego, Mickiewicza i Kasprowicza już trwają i przyniosą następną pozytywną zmianę, która wpłynie na poprawę warunków życia w naszym mieście – powiedział burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.   

Czytaj także

To już jutro: koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny

Redakcja

Wandale zniszczyli ławki w wągrowieckiej poczytelni [FOTO]

Redakcja

Nasza młodzież właśnie wróciła z Grecji. „To była niezapomniana przygoda!” [FOTO]

Redakcja