Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

STAROSTA WĄGROWIECKI ODZNACZONY PRZEZ PREZYDENTA RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski [ZDJĘCIA]

Wyjątkowe wyróżnienie dla Tomasza Kranca.

W poniedziałek 31 maja Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W uroczystości uczestniczyła minister Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP, wraz z kierownictwem Kancelarii oraz Doradcami Prezydenta.

Prezydent uhonorował samorządowców za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej. Trzy osoby otrzymały Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc wraz z Krzysztofem Jażdżykiem oraz Sylwestrem Sokolnickim otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Pozostali samorządowcy i działacze otrzymali Złote i Srebrne Krzyże Zasługi w działalności samorządowej i społecznej.

– Z całego serca dziękuję Państwu za służbę dla Rzeczypospolitej i dla swoich społeczności lokalnych oraz regionalnych – podkreślał Prezydent. Jak dodał, rozwijając swoją Polskę lokalną, rozwijając swoją miejscowość, gminę, powiat, województwo, budujecie Państwo zarazem pomyślność całej Rzeczypospolitej.

Uroczystość odbyła się w Ogrodach Zewnętrznych Pałacu Prezydenckiego.

Order Odrodzenia Polski został ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

Źródła: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Kancelaria Prezydenta RP

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: Dziś możliwe u nas BURZE, silny WIATR i DESZCZ

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Jeszcze kilka dni we znaki dadzą się nam UPAŁY. Będzie nawet +33 st. C

Redakcja