Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

KRAKSA: TIR rozbił się NA DRZEWIE [ZDJĘCIA]

Akcja ratownicza trwała cztery godziny.

W piątek 28 maja o godzinie 12.15 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu ciężarowego z drzewem w miejscowości Komorowo w gminie Kłecko. W pojeździe miał znajdować się zakleszczony kierowca, a spod kabiny wydostawać się dym.

Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy z naczepą po zderzeniu z drzewem w pozycji na kołach, z przegiętą kabiną. Część naczepy blokowała drogę wojewódzką nr 197, łączącą gminę Skoki z Gnieznem. Nie stwierdzono oznak pożaru. 

Kierujący pojazdem samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej i pozostawał pod opieką zadysponowanego do zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu kierowca nie został jednak przetransportowany do szpitala, pozostając na miejscu zdarzenia.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a po usunięciu pojazdu przez specjalistyczny holownik pomocy drogowej dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz oleju. Droga wojewódzka na czas działań służb była całkowicie nieprzejezdna. Policja zorganizowała objazdy.

W działaniach ratowniczych udział brało 18 ratowników, w tym zastępy straży pożarnej z Gniezna, Kłecka i Łubowa. Łączny czas interwencji wyniósł 3 godziny i 55 minut.

Źródło: KP PSP Gniezno

Czytaj także

Ruszyły prace na drodze Pawłowo Skockie – Kiszkowo

Redakcja

APEL POLICJI: Zakaz wchodzenia na teren dawnej kopalni soli

Redakcja

Ponad 100 nowych policjantów. Wśród nich jeden z Wągrowca

Krzysztof Czapul