Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

STAROSTA: Szpital Powiatowy w Wągrowcu nie prowadzi żadnej zbiórki!

Wybuchła awantura o zbiórkę żywności dla wągrowieckiej lecznicy.

Dzisiaj dostaliśmy informację, że Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu oraz sklepy „Netto” i „Intermarche” w Wągrowcu organizują zbiórkę darów z przeznaczeniem dla Szpitala Powiatowego w Wągrowcu. Została ona zilustrowana fotografią, na której znajdują się miedzy innymi Jan Maćkowiak z PCK i dyrektor ZOZ w Wągrowcu Przemysław Bury. Napisaliśmy o tym w artykule Zbierają żywność dla wągrowieckiego szpitala.

Wieczorem oświadczenie w tej sprawie wydał starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, który zdecydowanie odciął się od akcji. Oświadczenie zostało zatytułowane „Szpital Powiatowy w Wągrowcu nie prowadzi żadnej zbiórki!”, a jego treść przytaczamy w całości poniżej.

Szanowni Państwo, w mediach pojawiła się dziś, tj. 25.03 br. nieprawdziwa informacja o rzekomo prowadzonej zbiórce darów przez Szpital Powiatowy w Wągrowcu. Zbiórka została zorganizowana bez wiedzy i zgody Zarządu oraz Rady Powiatu Wągrowieckiego.

Z całą stanowczością podkreślamy, że nie ma prowadzonej żadnej zbiórki na rzecz Szpitala Powiatowego w Wągrowcu. Nie ma takiej potrzeby. Szpital posiada zabezpieczone środki na bieżącą działalność. Pomoc, o której była mowa w w/w informacji, ze strony firm czy sieci sklepów, jest pomocą udzielaną jako darowizna z inicjatywy i woli darczyńców. Za tę pomoc oczywiście należą się podziękowania.

Umieszczenie nieprawdziwej informacji o prowadzeniu zbiórki podważa dobre imię zarówno szpitala, jak i Rady Powiatu Wągrowieckiego, która każdego roku pokrywa nie tylko stratę szpitala, ale i udziela mu pomocy finansowej poza kontraktem z NFZ.

Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc
Zarząd Powiatu Wągrowieckiego

Czytaj także

POMASZERUJĄ WOKÓŁ JEZIORA DLA CHOREJ CELINKI

Krzysztof Czapul

SPORA PODWYŻKA DLA DYREKTORA SZPITALA: Będzie teraz zarabiał aż 15 tysięcy złotych

Remigiusz Priebe

ZDERZENIE DWÓCH AUT. Jeden z kierowców w poważnym stanie jest w szpitalu

Krzysztof Czapul