serpol praca

Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Starosta chce, by powiat miał swój sztandar. Kto za niego zapłaci?

Powstał komitet na rzecz ufundowania sztandaru dla powiatu wągrowieckiego.

Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc wystąpił z inicjatywą powołania Powiatowego Komitetu na Rzecz Ufundowania Sztandaru dla Powiatu Wągrowieckiego. W skład komitetu, oprócz starosty, weszli także: przewodnicząca rady powiatu Małgorzata Osuch i jej zastępcy – Krystyna Urbańska i Andrzej Banaszyński.

Rada powiatu już w maju 2012 roku podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia herbu i innych symboli powiatu wągrowieckiego, w tym sztandaru. Określono w niej jego wygląd.

Sztandar powiatu wągrowieckiego ma być dwustronny i w kształcie kwadratowego płata o wymiarach 100 cm x 100 cm, obszytego (z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca) złotą frędzlą o szerokości 5 cm. Na stronie prawej sztandaru (awers) umieszczony ma zostać herb. Nad herbem ma się znaleźć napis POWIAT, a pod nim napis WĄGROWIECKI. Na stronie lewej sztandaru (rewers), w samym centrum, umieszczony ma być duży orzeł wzoru państwowego na polu czerwonym. Głowicę sztandaru ma stanowić wykonany z metalu (srebrzystego lub złocistego) topór Pałuków.

Radni powiatowi przychylili się do wniosku starosty Tomasza Kranca i wyrazili w głosowaniu wolę powołania komitetu. Ile sztandar będzie kosztował i kto za niego zapłaci, nie podano.

Źródło: www.wagrowiec.pl

Czytaj także

Rusza przetarg na budowę PSZOK w Wągrowcu

Redakcja

UWAGA! Myśliwi będą strzelać! Polowania w dwóch miejscach regionu

Redakcja

ZKM: Zmiany w kursowaniu autobusu linii „1”

Redakcja