Okno na Wągrowiec
Do kina Inne dyscypliny Kultura Na imprezę Na luzie Piłka nożna Piłka ręczna Samorząd i polityka Społeczeństwo Sport Sport dzieci i młodzieży Styl życia Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Przewodnik imprezowy

Kino w plenerze? Nocny turniej piłkarski? A może operetka lub muzyka ludowa? Zobacz co u nas będzie się działo w piątek, sobotę i niedzielę!

PIĄTEK

Idź na film do amfiteatru

Już dzisiaj o godz. 21.30 „kino plenerowe” w amfiteatrze miejskim. Wstęp wolny. Widzowie będą mogli obejrzeć film pt. „Zabójczy Jacques”. Amfiteatr miejski, godz. 21.30.

Nocny turniej w Mieścisku

Dzisiaj w Mieścisku odbędzie się I Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Orlika. 10 drużyn rozegra w sumie 25 meczów prowadzonych przez profesjonalnych sędziów OZPN. Za oprawę muzyczną będzie odpowiadał DJ, a kibice będą mogli skorzystać z oferty foodtruck’a. Szykuje się znakomita zabawa. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na boisko Orlik. Wstęp wolny. Start: 18.00. Finał: 1.00.

SOBOTA

XV Osiedlowy turniej piłkarski im. Zbigniewa Walkowiaka oraz Festyn Rodzinny.

Boisko sportowe na os. Wschód. A co w programie? 10-17: mecze turniejowe. 17.30: mecz pokazowy synowie kontra ojcowie. 16.00: festyn rodzinny, loteria, licytacje. 20-24 zabawa taneczna dj classic & dj matex. Inne atrakcje Moto Szajka, zamek powietrzny. Cały ddochód dla Franka Szkatulskiego, chłopca z Wągrowca, chorującego na mukowiscydozę.

Nasi szczypiorniści zagrają z Zieloną Górą

Ruszył okres gier sparingowych. W sobotę wągrowieccy szczypiorniści rozegrają pierwsze z takich spotkań, a ich przeciwnikiem będzie AZS UZ Zielona Góra. Pojedynek w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu, godzina 11:00.

Serdecznie zapraszamy na trybuny hali wągrowieckiego OSIR-u.

NIEDZIELA

Turniej Szachowy o mistrza 51 „Lata na Pałukach”

Galeria MDK. Zapisy w dniu turnieju w godz. 9.30-10.00

The Voice of Pałuki

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w IV edycji The Voice of Pałuki. Amfiteatr, godz. 16.00. Chętni zgłaszać się mogli w biurze MDK.

„Pałuczanie w starym kinie”

Kolejny etap projektu „Czas na Kulturę przez duże K”. Tym razem w niedzielne popołudnie w Wapnie będzie można wysłuchać programu przygotowanego przez zespół folklorystyczny „Pałuczanie” z Sarbinowa Drugiego. W przerwie koncertu kawa, herbata i ciasto.

Miejsce: „Stare kino” w Wapnie, godz. 16.00

Letnia scena GOK Damasławek

Wstęp wolny. Start o godz. 17.00. A w programie: Parada (Rynek-Żnińska-GOK Damasławek). 17.15: warsztaty ludowe dla dzieci. 17.30: przegląd zespołów folklorystycznych.

Operetka skąpana w słońcu

Wystąpią soliści: Emilia Zielińska, Klaudiusz Kapłon, Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski oraz tancerka Teatru Narodowego Marina OStapei.

Wstęp wolny. Amfiteatr miejski. godz. 19.30.

Kino MDK również zaprasza na seanse przez cały weekend. A co będą grali?

KRÓL LEW. 9, 10, 11 sierpnia, godz. 11.00, 15.30, 18.00.

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy.

YESTERDAY. 9, 10, 11 sierpnia, godz. 20.30

Młody mężczyzna budzi się w świecie, gdzie nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów.

Czytaj także

Kilka razy był zatrzymywany przez policję. Miał dwa sądowe ZAKAZY jazdy. Teraz trafi za KRATKI!

Redakcja

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na ulicy Skockiej w Wągrowcu

Redakcja

Gwiazdą wągrowieckiej Rock Nocy słynny Proletaryat! [POSŁUCHAJ]

Krzysztof Czapul