Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

STALKER NĘKAŁ I GROZIŁ MIESZKANCE DAMASŁAWKA. UJĘLI GO POLICJANCI!

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Pomarzanowic (gm. Pobiedziska). Naruszył sądowe zakazy, nękał i groził mieszkance gminy Damasławek.

Cała sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu, a ma związek z wydarzeniami sprzed roku, kiedy mężczyzna stosował wobec pokrzywdzonej groźby karalne. Od listopada 2019 roku zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru, wraz z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakazem zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów.

W ubiegłym tygodniu zakaz ten został przez mężczyznę złamany, trafił do aresztu. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że w okolicy Roszkowa na drodze wojewódzkiej 196 zajechał jej drogę i zmusił do zatrzymania się. W trakcie rozmowy groził kobiecie pozbawieniem życia, wyrwał jej przy tym telefon z rąk i połamał go. Swoją agresję wyładował również na jej samochodzie – mężczyzna szarpał i uszkodził wycieraczkę.

Mężczyzna po zdarzeniu był poszukiwany przez policjantów. Nie stawił się na dozór i zaczął się ukrywać. Miejsce jego przebywania zostało ustalone przez wągrowieckich kryminalnych. Został zatrzymany na terenie Poznania, następnego dnia usłyszał kolejne zarzuty wśród nich kierowania gróźb i nękania, niszczenia mienia, złamania sądowego zakazu zbliżania się.

Na wniosek prokuratura, Sąd Rejonowy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zarzucane czyny grozi mężczyźnie kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

UNIKAŁ WIĘZIENIA. WPADŁ, BO NA RYNKU PIŁ… PIWO I GO WYLEGITYMOWALI!

Krzysztof Czapul

ŚMIERĆ POD MIEŚCISKIEM: Ktoś „pomógł” w samobójstwie? PROKURATURA PROWADZI ŚLEDZTWO

Remigiusz Priebe

GMINA DAMASŁAWEK: W piątek nie będzie wody na kilku ulicach

Krzysztof Czapul