serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Spowodowała KOLIZJĘ i była pod wpływem. Policja zabrała jej prawko. A ona znów wsiadła za kierownicę! [FOTO]

44-letnia kierująca renault clio w ubiegłą środę spowodowała kolizję przed Powiatowym Urzędem Pracy w Wągrowcu. Okazało się, że była w stanie po użyciu alkoholu. W poniedziałek policjanci ponownie zatrzymali ją do kontroli.

W ubiegłą o środę 13 września około godziny 14.30 na ulicy Kolejowej w Wągrowcu doszło do kolizji. Renault clio uderzył w fiata seicento. Służby powiadomione zostały przez pracowników urzędu, którzy mieli podejrzenie co do trzeźwości zarówno kierującej, jak i pasażera pojazdu. Faktycznie policjanci potwierdzili, że kierująca znajdowała się pod wpływem alkoholu.

– Stan po użyciu alkoholu (około 0,3 promila alkoholu w organizmie) wystarczy, aby zakazać dalszej jazdy, a także aby funkcjonariusz policji zatrzymał osobie prawo jazdy. Wydanie pokwitowania zatrzymania prawa jazdy, powoduje automatyczne zawieszenie uprawnień do kierowania pojazdami, zgodnie z art. 104a ustawy o kierujących pojazdami – wyjaśnia policja i dodaje:

– Pomimo tego, że kierujący pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu nie popełnia przestępstwa, lecz wykroczenie, to sankcje i ponoszona odpowiedzialność za taki czyn ma wiele cech wspólnych. Policjanci przeprowadzają postępowanie z art 87 Kodeksu Wykroczeń – zagrożonym karą aresztu, albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. Dodatkowo na kierowcę zgodnie z taryfikatorem nałożonych zostaje 15 punktów karnych. Kierowcy zatrzymuje się prawo jazdy, a dokumentacja zostaje przesłana do sądu z wnioskiem o wydanie postanowienia o zakazie prowadzenia pojazdów. Kierowca mając zawieszone uprawnienia w razie kontroli drogowej odpowiada tak, jak każda osoba kierująca pojazdem bez posiadania uprawnień.

Sprawczyni ubiegłotygodniowej kolizji została zatrzymana do kontroli przedwczorajszego popołudnia,  w poniedziałek 18 września przez patrol na ulicy Mikołajczyka.

– W związku z wcześniejszym zdarzeniem drogowym, nie miała ona prawa kierować pojazdem, stąd do Sądu Rejonowego w Wągrowcu, skierowany zostanie kolejny wniosek o ukaranie. Sprawca wykroczenia z art 94 Kodeksu Wykroczeń może być ukarany karą grzywny minimum 1500 zł a nawet do 5000 zł, wraz z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów od 3 miesięcy do 3 lat.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Szpital w Wągrowcu wprowadza ograniczenia odwiedzin pacjentów na oddziale wewnętrznym

Redakcja

To już dziś inauguracja świątecznych iluminacji na Rynku

Redakcja

To znów pan Zbyszek najwięcej kilometrów przejechał miejskimi rowerami!

Redakcja