Okno na Wągrowiec

Kultura Wiadomości Wydarzenia

SPOTKANIE Z DAWIDEM OGRODNIKIEM!

art dent 800

Znany i ceniony aktor już wkrótce odwiedzi Wągrowiec przy okazji premiery swojego najnowszego filmu pt. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”.

Dawid Ogrodnik to jeden z najbardziej cenionych, uznawanych i nagradzanych polskich aktorów młodego pokolenia. Z pochodzenia jest wągrowczaninem, tu wciąż mieszkają jego rodzice.

Wkrótce Dawid odwiedzi swoje rodzinne miasto. Jak informuje wągrowiecki MDK, w sobotę 16 października odbędzie się spotkanie z tym aktorem przy okazji premiery jego najnowszego filmu pt.  „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”.

Dojdzie do niego w sali Kina MDK o godzinie 19.00 po seansie filmu. Spotkanie poprowadzi Sebastian Chosiński, nauczyciel, dziennikarz i znany filmoznawca. Wstęp na spotkanie z Dawidem Ogrodnikiem jest bezpłatny.

O DAWIDZIE:

Polski aktor filmowy i teatralny urodzony w Wągrowcu. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Poznaniu i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Debiutem na dużym ekranie i równocześnie przepustką do wielkiej kariery była rola w filmie biograficznym o zespole hip-hopowym Paktofonika pt. Jesteś Bogiem. Ogrodnik wcielił się w postać Rahima, jednego z członków grupy. Za swój występ otrzymał nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową na festiwalu w Gdyni.

Kolejną wielką kreacją młodego aktora była rola chorego na porażenie mózgowe mężczyznę, który szuka kontaktu ze światem wyłącznie za pomocą gestów, mrugnięć i krzyku. Ogrodnik otrzymał za rolę w filmie Chce się żyć wyłącznie pozytywne recenzje, zaskarbiając sobie równocześnie sympatię widzów i krytyków.

W 2013 roku podczas prestiżowego Festiwalu Filmowego w Montrealu Chce się żyć zdobyło trzy najważniejsze nagrody. W tym samym roku wystąpił w nagrodzonej Oscarem Idzie w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. W kolejnych latach dorobek Ogrodnika stale się powiększał, a on sam bardzo starannie dobierał sobie repertuar.

Zagrał między innymi w Obietnicy, 11 minutach, Disco Polo. Wcielił się też w rolę tłumacza i radiowca, Tomasza Beksińskiego, syna słynnego malarza, Zdzisława. W 2017 roku zagrał jedną z głównych ról w Cichej nocy w reżyserii Piotra Domalewskiego, a w 2019 roku można go było zobaczyć w tytułowej roli w filmie Ikar. Legenda Mietka Kosza w reżyserii Macieja Pieprzycy. W Ikarze wcielił się w rolę niewidomego pianisty, pioniera polskiego jazzu. Dawid Ogrodnik to bez wątpienia jeden z najbardziej uzdolnionych aktorów młodego pokolenia.

OPIS FILMU:

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił? W głównej roli występuje Dawid Ogrodnik („Ostatnia rodzina”), a partnerują mu Robert Więckiewicz („Kler”), Jakub Gierszał („Najlepszy”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu w Hollywood”), Olga Bołądź („Kobiety mafii”) oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka (serial „Król”). W obsadzie również Andrzej Andrzejewski („Zenek”), Dorota Kolak („Narzeczony na niby”) oraz Sandra Drzymalska (serial „Belfer”).

Reżyserem filmu jest Mateusz Rakowicz, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał scenariusz. Autorem zdjęć jest Jacek Podgórski, a za muzykę odpowiada Andrzej Smolik.

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 2 NOWE ZAKAŻENIA. Na kwarantannie 53 osoby [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

W Wągrowcu jest podawana TRZECIA DAWCA szczepionki

Urząd Miejski w Wągrowcu

Przyjdź i POMÓŻ Agacie. Potrzebny jest SZPIK. Zostań DAWCĄ

Redakcja