Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Piłka nożna Piłka ręczna Społeczeństwo Sport Wiadomości Wydarzenia

SPORT TEŻ PRZEGRYWA Z EPIDEMIĄ. Mecze nie odbędą się wcale

Nie zagrają szczypiorniści, piłkarze, zawodnicy grający w halówkę oraz siatkówkę.

Początkowo zakładano, że mecze i inne wydarzenia sportowe będą się odbywać, ale bez udziału publiczności. Ostatecznie zadecydowano, że spotkania sportowe zostają zawieszone, na razie na dwa tygodnie.

Zarządu MKS Nielba Wągrowiec właśnie poinformował, że decyzją Związku Piłki Ręcznej w Polsce zawieszone zostają rozgrywki ligowe. To oznacza, że planowany na 21 marca mecz szczypiornistów Nielby Wągrowiec z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna nie odbędzie się wcale.

Podobnie będzie z sobotnim meczem piłkarzy nożnych Nielby. Nasi piłkarze mieli zagrać swój piewszy mecz w Wągrowcu z Gwardią Koszalin. Właśnie się dowiedzieliśmy, że Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zadecydował o zawieszeniu na dwa tygodnie rozgrywek piłkarskich III ligi.

Dzisiaj, czyli w czwartek 12 marca podczas nadzwyczajnego posiedzenia zarządu PZPN podjęto decyzję o zawieszeniu także rozgrywek niższych klas oraz rozgrywek młodzieżowych przynajmniej do 29 marca. Bez udziału publiczności będą się odbywały za to spotkania: PKO BP Ekstraklasy oraz I i II ligi.

Decyzję o zawieszeniu rozgrywek podjęło też Towarzystwo Sportowe, organizujące w Wągrowcu amatorskie rozgrywki w siatkówkę. – Jesteśmy zmuszeni wstrzymać rozgrywki ligowe do odwołania. Planowane jest zebranie członków zarządu w sprawie ustalenia nowych terminów zaległych meczów – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Podobnie zachowali się organizatorzy rozgrywek futsalowych. – W związku z zaleceniami władz lokalnych rozgrywki WĄGROWIECKIEJ HALÓWKI zostają zawieszone do odwołania. Będziemy informować Was na bieżąco – informują.

Czytaj także

Związek Piłki Ręcznej podzielił I ligę na 4 nowe grupy. Z kim i o co zagra Nielba w najbliższym sezonie?

Remigiusz Priebe

W TYM ROKU NIKT NIE AWANSUJE DO SUPERLIGI: Rozegrają baraż „o pietruszkę”?

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: TRENER BARTOSZ ŚWIERAD ZOSTAJE W NIELBIE. Przynajmniej na rok

Krzysztof Czapul