Okno na Wągrowiec

Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

SPÓR BURMISTRZA Z POLICJĄ O WYBORCZY BANER ANDRZEJA DUDY: Rozstrzygnie go wągrowiecki sąd [FILM]

O sprawie donosi dzisiaj portal Asta24.

Kilka dni temu posłanka Maria Janyska z Koalicji Obywatelskiej poinformowała o interwencji, jaką podjęła w sprawie powieszenia baneru wyborczego Andrzeja Dudy na płocie komisariartu policji w Margoninie.

Jak donosi pilski portal Asta24.pl, baner w tym miejscu wywiesili prawdopodobnie członkowie komitetu wyborczego urzędującego prezydenta. W ubiegłą środę plakat zniknął. Zdjęli go i zabezpieczyli policjanci z posterunku w Margoninie.

Zobacz reportaż TV Asta.

Jak wyjaśniła portalowi rzeczniczka chodzieskiej policji, wywieszanie banerów wyborczych na budynkach administracji państwowej jest niezgodne z prawem. Może za to grozić kara grzywny.

– Posiadany przez nas wypis z rejestru gruntów stanowi, że właścicielem gruntu jest Skarb Państwa, a zatem zarządcą trwałym Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Stąd też stoimy na stanowisku, że plakat wyborczy nie miał prawa w tym miejscu zawisnąć – potwierdza w rozmowie z dziennikarzami asp. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik prasowy chodzieskiej policji.

Tymczasem według burmistrza Margonina, rzeczony płot stoi na granicy terenu policyjnego i gminnego. Od lat miał być wykorzystywany do rozwieszania plakatów informacyjnych.

– To nie jest budynek administracji państwowej, tylko jest to żywopłot przed płotem, który należy do urzędu gminy – zapewnia pilski portal Janusz Piechocki, burmistrz Margonina.

Do kogo należy żywopłot i czy baner zawisł bezprawnie niebawem oceni wymiar sprawiedliwości. Do sądu w Wągrowcu trafiła już odpowiednia dokumentacja – donosi portal Asta24.pl.

‪Posterunek policji w Margoninie – Wielkopolska, w ramach służby narodowi i apolityczności formacji na opłotowaniu …

Opublikowany przez Marię Małgorzatą Janyską – polityk, posłanką ną Sejm RP Środa, 17 czerwca 2020

Źródło: Asta24.pl, Maria Małgorzata Janyska – polityk, posłanka na Sejm RP

Czytaj także

KARAMBOL W SKOKACH: Sprawca został ukarany mandatem

Remigiusz Priebe

KILKA LAT OKRADAŁ SWOJĄ DZIEWCZYNĘ I JEJ RODZINĘ!

Remigiusz Priebe

TAK POJECHAŁ CIĘŻARÓWKĄ, ŻE AŻ POGUBIŁ CEGŁY

Krzysztof Czapul