Okno na Wągrowiec

Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

SPADA ILOŚĆ oddawanej KRWI, a właśnie teraz potrzeba jej NAJBARDZIEJ

W całym kraju brakuje krwi. Ze względu na epidemię znacznie mniej osób oddaje ten życiodajny płyn.

Chociaż Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu wyjaśnia, że w naszym szpitalu krwi nie brakuje, bo wstrzymano u nas wszelkie planowe operacje, to jednak nie wszędzie tak jest.

Szpitale w Polsce apelują, że w związku z epidemią bardzo mocno spadła ilość oddawanej krwi. A właśnie teraz bardzo jej potrzeba.

Stąd apel Jana Maćkowiaka z wągrowieckiego PCK, aby honorowo oddawać ten życiodajny płyn.

W Wągrowcu krew możemy oddać w wągrowieckim szpitalu. Punkt krwiodawstwa czynny jest w poniedziałek, wtorek i czwartek, rejestracja w godzinach porannych. Punkt mieści się na czwartym piętrze w budynku szpitala przy ul. Kościuszki 74 w Wągrowcu.

UWAGA! W związku z epdemią kontakt z punktem krwiodawstwa telefonicznie pod nr: 67 268 15 55.

Co ważne, obostrzenia wprowadzone w szpitalu wcale tak bardzo nie utrudniają życia krwiodawcom. Aby to zrobić, wystarczy w specjalnym namiocie przebadać sobie temperaturę i to wszystko.

Dodajmy, że Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecie swego istnienia na ziemi wągrowieckiej.

PCK i Starostwo Powiatowe skierowali pisemne prośby do wszystkich placówek medycznych na terenie powiatu, aby honorować ustawowe przywileje dla zasłużonych honorowych dawców krwi i zasłużonych dawców przeszczepu, którymi są: poza kolejnością do lekarza rodzinnego i lekarza specjalisty, apteki, którzy mają podpisany kontrakt z NFZ.

Ponadto dawcy posiadają: bezpłatne wejścia na mecze ligowe piłki nożnej i ręcznej MKS „Nielba”, ulgowe bilety do kina MDK i Aquaparku.

Czytaj także

NIE BĘDZIE DOFINANSOWANIA DO WYMIANY PIECÓW! Wągrowiecka uchwała uznana za niezgodną z prawem

Remigiusz Priebe

NOWE FAKTY: ZAKAŻONY WĄGROWCZANIN WRACAŁ Z ZAGRANICY. OD MIESIĘCY NIE MIAŁ KONTAKTU Z NASZYM POWIATEM

Krzysztof Czapul

Wągrowiec otwiera bazarek na Kasprowicza

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej