Okno na Wągrowiec

Ale wstyd! Gorący temat Na sygnale Samorząd i polityka Wiadomości Zdrowie

SKANDAL: Wągrowieccy URZĘDNICY zaszczepieni POZA KOLEJNOŚCIĄ! UKRYLI przed mieszkańcami INFORMACJE o dodatkowych dawkach

Poza kolejnością szczepione były także rodziny i znajomi pracowników samorządowych.

Jak udało nam się dowiedzieć, w ostatnich dniach kilkukrotnie do zorganizowanego w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu punktu szczepień masowych przyjeżdżały dodatkowe szczepionki. Wiadomość o tym nie została jednak celowo podana publicznie.

Według zdobytych przez nas informacji, wiedza o dodatkowych dawkach była kolportowana wyłącznie wśród lokalnych urzędników i pracowników instytucji samorządowych. Dzięki temu w ostatnich dniach zaszczepiło się poza kolejnością np. wielu urzędników z Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, w tym niejednokrotnie osoby młode.

Dodatkowych szczepionek było tak dużo, że poza kolejnością szczepione były także rodziny i znajomi pracowników samorządowych. Żeby jednak nie zwracać uwagi postronnych osób, urzędnicy nie byli szczepieni razem (np. wszyscy na koniec dnia), tylko „wplatano” ich między osoby już planowo zarejestrowane.

To właśnie duża liczba nadprogramowo szczepionych urzędników i ich znajomych spowodowała, że przed punktem w ostatnich dniach tworzyły się spore kolejki. Mimo że każdy zarejestrowany ma wyznaczony co do minuty konkretny termin, to czas oczekiwania na podanie dawki wynosił ponad godzinę, bo w międzyczasie byli szczepieni właśnie wągrowieccy „uprzywilejowani”.

Według informacji, którą można uzyskać na oficjalnej szczepionkowej infolinii pod numerem 989, aktualnie „normalny” mieszkaniec Wągrowca termin szczepienia może uzyskać najwcześniej w czerwcu.

Warto zwrócić też uwagę, że inne samorządy informują mieszkańców o pojawiających się dodatkowych dawkach szczepień, by wszyscy mieli równe szanse z nich skorzystać. Wielokrotnie tak czynił w ostatnich miesiącach np. Urząd Miasta i Gminy Skoki.

Punkt Szczepień Masowych został uruchomiony w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu tydzień temu, w środę 28 kwietnia. Informację o tym na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przekazywali burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt oraz poseł Marcin Porzucek. Informowaliśmy o tym w artykule Punkt SZCZEPIEŃ masowych w Wągrowcu już GOTOWY. Szczepić będzie od ŚRODY [SZCZEGÓŁY].

Na zdjęciu: Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Czytaj także

ALE TEMAT: Trener z wągrowieckiego klubu będzie walczył na gali MMA! [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

COVID-19: Mamy 12 nowych ZAKAŻEŃ. 271 osób na kwarantannie [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na SILNY WIATR. W porywach nawet do 80 km na godzinę

Redakcja