Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

Punkt SZCZEPIEŃ masowych w Wągrowcu już GOTOWY. Szczepić będzie od ŚRODY [SZCZEGÓŁY]

artdent baner

Na szczepienia w MDK już zapisało się ponad 2,5 tysiąca osób.

Punkt zaprezentował dzisiaj burmistrz Jarosław Berendt, a na konferencji prasowej pojawił się również poseł PiS Marcin Porzucek.

Chociaż punkt jest już gotowy, to czeka na przyjazd szczepionek, które dojadą do Wągrowca we wtorek. Następnego dnia od godziny 9.00 zacznie się szczepienie.

Zajmie się tym przychodnia „Hipokrates”, która dotąd jako jedyna (od stycznia) zajmowała się szczepieniami w swoim punkcie przy ulicy Bobrownickiej w Wągrowcu. Marzena Adamska, szefowa „Hiopkratesa” wyjaśnia, że dotychczas zaszczepiono tam 2021 osób (1407 jedną dawką, a 614 także drugą).

W punkcie w MDK będzie można podać do 2250 dawek tygodniowo. Na początek będzie to tylko szczepionka firmy Pfizer i Johnson&Johnson. Przez e-receptację do nowego punktu zgłosiło się już ponad 2,5 tysiąca osób.

A jak to będzie wyglądać organizacyjnie?

Należy przyjść na konkretną godzinę (ewentualnie kilka minut wcześniej). Osoby z trudnościami w poruszaniu się mogą przyjść z osobą towarzyszącą. Na miejscu trzeba wypełnić prosty kwestionariusz (można go jednak wydrukować i wypełnić wcześniej – jego wzór podaliśmy dzisiaj rano).

Przejedziemy potem do poczekalni. Potem do stanowiska badań (zajmują się tym ratownicy medyczni), a następnie do miejsca szczepienia (zajmują się nimi pielęgniarki).

Później 15 minut poczekamy w holu MDK, co ma wykluczyć wszelkie niedogodności po szczepieniu.

UWAGA!

–  w razie wszelkich pytań należy kontaktować się z miejską infolinią: 603 202 989

– w razie trudności z transportem też należy skontaktować się z powyższą infolinią

– organizatorzy szczepień zachęcają wszystkich do skorzystania z punktu, także osoby spoza powiatu wągrowieckiego.

– każdego dnia (bez wcześniejszej rejestracji i niezależnie od wieku, wystarczy mieć skończone 18 lat) można zgłosić się do punktu pomiędzy godziną 18.00 i 19.00 i spytać czy jakaś dawka nie została do wykorzystania

Czytaj także

Dyrektorki odebrały już nominacje na stanowiska

Redakcja

POLICJA INFORMUJE: W najbliższych dniach w Wągrowcu będą UTRUDNIENIA w ruchu

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wypadek na obwodnicy. Zderzenie dwóch samochodów. Jedno auto dachowało [FOTO]

Redakcja