Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

SKANDAL. FOTOGRAFUJĄ BEZDOMNYCH Z WĄGROWCA I SZYDZĄ Z NICH W INTERNECIE! [FOTO]

W Internecie na serwisie Instagram ktoś założył profil zulewagrowiec, gdzie z ukrycia fotografują  i wyśmiewają ludzi biednych, wykluczonych, bezdomnych. Wielu wągrowczan to oburzyło.

Na sprawę uwagę zwrócił nam pan Marek z Wągrowca.

– Moje dziecko pokazało mi coś, co mnie bardzo zszokowało. Ktoś w serwisie Instagram stworzył profil, na który wrzuca zdjęcia bezdomnych ludzi z Wągrowca, robione z ukrycia. Wyśmiewa ich i pewnie powoduje jakieś nagonki – oburzenia nie kryje nasz czytelnik i dodaje:

 – Dla mnie to jest brak szacunku dla drugiego człowieka. Mam nadzieję że nagłośnicie to i publicznie potępicie. A oni przestaną robić takie rzeczy. Profil nazywa się zulewagrowiec – pisze pan Marek, który nie jest jedynym, którego to oburzyło. Pani Wiki również do nas napisała z prośbą o reakcję i publiczne potępienie takiego zachowania.

– Jestem ciekawa czy osoby, które zarządzają kontem, jak i te wysyłające treści, zastanowiły się choć chwilę przed dodaniem jakiegokolwiek posta. Dla mnie robienie czegoś takiego drugiej osobie jest dnem totalnym. Nikt nie chce takiego życia, a tym bardziej, by było to pokazane w tak oczerniający sposób dla osób widocznych na zdjęciach/filmach. Nurtuje mnie pytanie – jak ludzie zarządzający kontem czuliby się, widząc swoje zdjęcia w takim stanie na jakimkolwiek portalu społecznościowym? Też by było fajnie, gdyby ich szykanowali i z nich się śmiali? – zwraca uwagę pani Wiki.

– Żule z Wągrowca. I to ma być śmieszne? Przecież to najpewniej młodzi ludzie. Gdzie ich empatia? Co z nich wyrośnie, jeśli dzisiaj tak podchodzą do ludzi słabszych, biednych – pisze pan Piotr.

– A co będzie dalej? Pobicie? Podpalenie? Dla zabawy, dla śmiechu. To straszne. Ktoś musi zareagować – uważa Anna.

– Sprawę należy zgłosić serwisowi Instagram. Niech to zablokuje. A po numerze IP dojść do tej osoby, która to założyła i zgłosić sprawę organom ścigania, policji, prokuraturze – twierdzi inny nasz czytelnik.  

Czytaj także

POLICJA: Zatrzymani kierowcy pod wpływem, z zakazami jazdy, łamiący przepisy, bez uprawnień

Redakcja

Miejscy radni na sesji spotkają dziś i za kilka dni

Krzysztof Czapul

WĄGROWIEC: Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2024 [FOTO]

Redakcja