Okno na Wągrowiec
baner-pellet
Wiadomości Zdrowie

Sanepid ostrzega: ostrożnie z produktami chemicznymi!

W związku z występowaniem przypadkowych zatruć u ludzi środkami chemicznymi stosowanymi do zwalczania szkodników, Główny Inspektor Sanitarny przypomina:

Substancje chemiczne zawarte w środkach ochrony roślin czy produktach biobójczych mogą zawierać składniki wysoce szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi.

Produkty chemiczne muszą być używane zgodnie z przeznaczeniem określonym przez producenta i wyłącznie w sposób zgodny z umieszczonymi na etykiecie instrukcjami i zaleceniami. Przed zastosowaniem tych środków należy przeczytać instrukcję użycia i ściśle się do niej stosować.

Wiele produktów z tej grupy jest przeznaczonych wyłącznie do użycia przez osoby posiadające specjalne uprawnienia. Informacja o takich wymaganiach znajduje się na etykiecie produktu. Używanie tych środków przez osoby nieprzeszkolone, bez zabezpieczenia w środki ochrony indywidualnej, jest nielegalne i może stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia. 

Korzystanie z produktów chemicznych jest bezpieczne tylko wtedy, gdy stosowane są zgodnie z przeznaczeniem, w sposób określony w instrukcji producenta.

Źródło: Sanepid w Wągrowcu

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: Uwaga na PRZYMROZKI [MAPA]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Tej NOCY czekają nas jeszcze PRZYMROZKI

Redakcja

IMGW: PRZYMROZKI jeszcze przynajmniej kilka dnia

Redakcja