serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Samochód wypadł z drogi i uderzył w płot. Nieprzytomny kierowca helikopterem trafił do szpitala w Poznaniu [FOTO]

Do tego groźnego wypadku doszło wczoraj po południu w Pruścach, pomiędzy Wągrowcem a Rogoźnem.

Wtorek, 26 września. O godzinie 15.51 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki frod mondeo w miejscowości Pruśce (gmina Rogoźno).

Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący fordem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w płot ogrodzeniowy niezamieszkałej posesji, znajdującej się przy drodze. W pojeździe znajdował się tylko nieprzytomny kierowca.

– Osoba poszkodowana po wydobyciu z pojazdu została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a następnie przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze został wstrzymany w obu kierunkach. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policja – wyjaśniają obecni na miejscu strażacy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe.

Mężczyźnie już na miejscu udzielano pomocy reanimacyjnej, a po powrocie parametrów życiowych poszkodowanego przetransportowano do przybyłego na miejsce helikoptera.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych udziały brały trzy zastępy, w tym 13 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: mł. ogn. Piotr Burda, mł. ogn. Adam Siejak

Czytaj także

Ładowarka przygniotła nogę mężczyzny. Do szpitala zabrał go helikopter LPR [FOTO]

Redakcja

Zatrzymani z narkotykami. Jeden z nich jechał autem pod ich wpływem

Redakcja

Wsiadł za kierownicę, choć sąd mu tego zakazał

Redakcja