serpol praca

Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Burmistrz Wągrowca z wizytą w Islandii

Ma to związek z wydobyciem u nas wód geotermalnych. Jarosław Berendt liczy w tej kwestii na współpracę z firmami islandzkimi.

– W tym tygodniu uczestniczę w wizycie studyjnej w Islandii. Moja obecność w tym ciekawym i wyjątkowym kraju ma związek z trwająca konferencją na temat optymalnego wykorzystania energii geotermalnej w ciepłownictwie sieciowym – wyjaśnia Jarosław Berendt.

Dodajmy, że wśród prelegentów jest między innymi Guðlaugur Þór Þórðarson, minister ds. środowiska, energii i klimatu Islandii, prof. Beata Kępińska z IGSMiE PAN – kierownik projektu KeyGeothermal, w ramach którego odbywa się wizyta studyjna na Islandii oraz Gerard Pokruszyński – ambasador RP w Islandii.

– W swoim wystąpieniu i prezentacji przedstawiłem stopień zaawansowania prac wiertniczych w naszym mieście, a także omówiłem oczekiwania, jakie wiążemy z tym całym procesem – tłumaczy Berendt.

Co ciekawe, nie zabrakło też rozmów o przyszłości i o perspektywach współpracy ze stroną islandzką w sprawie budowy systemu ciepłowniczego w Wągrowcu.

Przed burmistrzem jeszcze jednodniowe warsztaty z udziałem przedstawicieli firm i instytucji oraz dwa dni wizyt w geotermalnych obiektach ciepłowniczych, klastrach i parkach zasobów.

Wyjaśnijmy, że cały wyjazd jest finansowany z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czytaj także

Burmistrz ws. odwiertu: jestem umiarkowanym optymistą

Redakcja

Masz okazję zobaczyć jak u nas szukają wód geotermalnych

Redakcja

WAŻNE: Dziś oficjalnie uruchomiony zostanie ODWIERT geotermalny w Wągrowcu

Redakcja