Okno na Wągrowiec


Edukacja Gospodarka Wiadomości Wydarzenia

Safety Day w Benecke-Kaliko był już po raz czwarty. Promowali modę na bezpieczeństwo [ZDJĘCIA]

Wągrowiecka firma wraz z licznymi partnerami zorganizowała bardzo pożyteczny miting.

Safety Day czyli Dzień Bezpieczeństwa w wągrowieckiej firmie Benecke-Kaliko S.A. (będącej członkiem koncernu Continental) odbył się już po raz czwarty. Zorganizowany przez kierownictwo oraz dział BHP miting w tym roku dodatkowo odbył się w ramach kampanii społecznej Centralnego Instytut Ochrony Pracy MODA NA BEZPIECZEŃSTWO.

Uczestnicy mogli zapoznać się z zagadnieniami związanymi z doborem właściwej odzieży roboczej i środków ochrony, a także wziąć udział w symulowanych ćwiczeniach przeciwpożarowych. Nie zabrakło też profilaktyki uzależnień, zasad zdrowego odżywiania, a nawet pokazu udzielania pierwszej pomocy i prezentacji strażackiego wozu bojowego.

W trakcie wydarzenia można było zapoznać się z kampanią MODA NA BEZPIECZEŃSTWO oraz materiałami Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, a także obejrzeć filmy NAPO, które „na wesoło” przedstawiają tematykę bezpieczeństwa. Pracownicy mogli także poznać wypadki przy pracy, które miały miejsce w grupie Continental.

Uczestnicy w ramach relaksu mogli rozwiązać krzyżówkę o tematyce bezpieczeństwa i jakości pracy, i otrzymać za to drobne upominki. Zainteresowane osoby mogły również zasięgnąć porady u Zakładowego Lekarza Medycyny Pracy.

Dodatkowo nagrodzono pracowników, którzy w ramach niedawno wprowadzonego projektu, zgłosili największa liczbę pomysłów dotyczących poprawy bezpieczeństwa na stanowiskach pracy.

W organizację Dnia Bezpieczeństwa włączyli się liczni partnerzy: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Państwowa Straż Pożarna, PZU SA i PZU Życie, firma TED-POŻ, firma MEDSERVIS, firma PROSAVE wraz z partnerem firmą Ansell oraz firma JSP.

Żródło: Benecke-Kaliko.

Czytaj także

MIASTO ZATŁOCZONE: Po decyzji o zamknięciu cmentarzy WĄGROWCZANIE RUSZYLI NA GROBY

Remigiusz Priebe

Trwa RENOWACJA zabytkowych GROBOWCÓW na cmentarzu starofarnym w Wągrowcu [ZDJĘCIA]

Redakcja

SKATEPARK powstanie. Radni SPRZECIW mieszkańców odrzucili, ale będzie dyskusja o Parku 600-lecia

Krzysztof Czapul