serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Są ZARZUTY dla kierowcy uciekającego przed policją [FOTO]

Podejrzenie kierowania samochodem pod wpływem amfetaminy, posiadania znacznej ilości narkotyków, nie zastosowania się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym w trakcie ucieczki przed policjantami. Mężczyzna może trafić za kratki nawet na 10 lat.

Przypomnijmy, że w piątek policjanci z wągrowieckiej drogówki w Wiatrowie postanowili zatrzymać do kontroli czerwonego volkswagena. Pisaliśmy o tym tutaj:

Kierowca samochodu nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Mając w pojeździe dwóch pasażerów rozpoczął jazdę w kierunku Poznania. Swoim zachowaniem doprowadził do bardzo wielu niebezpiecznych sytuacji. Przynajmniej kilku kierowców pojazdów jadących z przeciwka, musiało gwałtownie zmieniać kierunek ruchu, aby uniknąć czołowego zderzenia.

– Niestosowanie się do zakazów wyprzedzania, przekraczania linii podwójnej ciągłej, omijania wysepek spowolniających ruch, w końcu wystawionej w Skokach policyjnej blokady i szeregu aut czekających na zmianę światła na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Rogozińskiej doprowadziło do kolizji z dwoma pojazdami w jego centralnej części – wyjaśniają wągrowiccy funkcjonariusze.

Kierowca rozpoczął później pieszą ucieczkę w stronę skockiego targowiska, a dalej w trzciny. Uciekając nie wahał się nawet wejść do rzeki, jednak dwóch policjantów, którzy podążyli w ślad za nim, nie dało mu uciec. Po chwili mężczyzna był już zatrzymany.

29-letni mieszkaniec powiatu obornickiego kierował posiadając zasądzone przez Sąd Rejonowy w Sopocie i Sąd Rejonowy w Gdyni środki karne w postaci zakazu kierowania pojazdów mechanicznych. Ostatni 5-letni zakaz został zasądzony w lipcu bieżącego roku za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

W świetle postawionych prokuratorskich zarzutów, mając na uwadze wszystkie okoliczności zdarzenia oraz to, że zatrzymany był już wielokrotnie poszukiwany, Sąd postanowił o zastosowaniu izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: KPP Wągrowiec

fot. archiwum FMedia

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” pani Krystyny i pana Jana [FOTO]

Redakcja

Wypadek w gospodarstwie rolnym. Nie żyje 42-latek przygnieciony przez siewnik

Redakcja

18-latek z ZARZUTEM usiłowania zabójstwa! Grozi mu nawet 25 lat więzienia

Redakcja