Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Ruszyła budowa DOMU dla POGORZELCÓW z Podstolic [ZDJĘCIA]

Mnóstwo osób zaangażowało się w pomoc dla rodziny, która w pożarze straciła cały swój dobytek.

Do tej tragedii doszło kilka tygodni temu w Podstolicach (gmina Budzyń). 6 listopada w piątek rano w ogniu stanął dom jednorodzinny, zamieszkały przez rodzinę z trójką dzieci. Niestety, mimo szybkiej akcji gaśniczej spłonął. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał, ale rodzina w ogniu straciła wszystko.

O tym pożarze pisaliśmy tutaj: POŻAR: DOSZCZĘTNIE SPŁONĄL JEDNORODZINNY DOM. Rodzina z małymi dziećmi straciła cały dobytek [ZDJĘCIA]

Akcja pomocowa ruszyła właściwie natychmiast. Włączyło się w nią sołectwo Podstolice, okoliczni mieszkańcy oraz przedsiębiorcy ze znanym w Wągrowcu Jackiem Ładą na czele.

Trwają zbiórki, bo potrzeba właściwie wszystkiego, ale, co najważniejsze, właśnie ruszyła budowa domu dla pani Anity, pana Pawła oraz ich dzieci.

– Już zaczynają zjeżdżać materiały od sponsorów. To już się zaczyna. Dzięki wam, kochani, ta rodzina będzie miała nowy, bezpieczny dom – wyjaśnia Jacek Łada.

Kto chce pomóc, to może na przykład wpłacić pieniądze na portalu pomagam.pl, gdzie już udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych, a tych wpłat dokonało ponad 1200 osób.

Wpłat można dokonywać tutaj: https://pomagam.pl

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: Ranna KOBIETA na ulicy. Z POMOCĄ przyszli STRAŻACY

Krzysztof Czapul

11-tu chętnych do budowy HALI sportowej w Wągrowcu

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kobieta nie dawała znaku życia. Służby ratunkowe weszły do jej domu

Krzysztof Czapul