serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Do kina Gorący temat Gospodarka Kultura Na imprezę Na luzie Piłka nożna Samorząd i polityka Społeczeństwo Sport Styl życia Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Sprawdź, co się u nas będzie działo w piątek, sobotę i niedzielę


zatrudnie
artdent baner

Sprzątanie lasu, mecze piłki nożnej, rusza liga siatkówki, rajd rowerowy, warsztaty w naszych księgarniach, festyny rodzinne, niedziela bez auta, spotkanie przy bunkrze. Oj, bedzie się działo.

PIĄTEK

Wielkie sprzątanie lasu

Nadleśnictwo Durowo zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się w akcję #sprzątaMY. Rękawiczki i worki zapewnia organizator, czyli Nadleśnictwo Durowo. Ochotnicy rozpoczną sprzątanie terenów leśnych w granicach miasta m.in. w kierunku parkingu przy OSiR i w kierunku baru „Arka”. Zbieranie śmieci potrwa do godz. 12:00 i można dołączyć do niego w każdej chwili. Po skończonej pracy będzie można chwilę porozmawiać przy szklance gorącej herbaty w Ośrodku Edukacji Leśnej.

Miejsce zbiórki: parking przy hospicjum (ul. Brzozowa 23), godz. 8.00. W przypadku pytań prosimy kontaktować się z koordynatorem akcji tel. 507 023 751.

Skoki: czyste, zadbane miasto i osiedla

W ramach akcji „zadbajmy o swoje najbliższe otoczenie” wszystkich chętnych ze skockich ulic: Boczna, Kościelna, Krańcowa, Kręta, Krótka, Piaskowa, Plac Kościelny, Pogodna, Poznańska, Przylesie, Rogozińska, Rościńska, Wąska, Wodna zaprasza radny Andrzej Surdyk.

Zbiórka: Targowisko, godz. 17.00.

Rajd rowerowy po mieście

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym ulicami Wągrowca. Start rajdu o godz. 10:00 sprzed szkoły podstawowej nr 4. Uczestnicy przejadą na rynek, na którym policjanci przeprowadzą pogadankę na temat bezpieczeństwa, a następnie odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego (organizatorem konkursu jest MDK).

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4, początek godz. 10.00.

Wraca liga siatkówki

 To będzie już 36 edycja ligi siatkówki w Wągrowcu. Dzisiaj, czyli w piątek ruszają rozgrywki. Na początek dwa mecze: Cieciur Team – ULKS „ORŁY TEMIDY” Janowiec Wlkp. oraz MG Power dream team Żnin – Budromel Wągrowiec.

Miejsce: Hala SP 1, ul. św. Wojciecha 20, godz. 18.30.

Warsztaty – Poznaj Paryż z Rolfem

Wydawnictwo Zakamarki i Księgarnia Muszyńscy zapraszają dzieci na warsztaty literackie. Wspólnie przemierzymy uliczki Paryża, poznamy najważniejsze miejsca, zabytki, znanych Francuzów wg. książki Judith Drews „Paryż-znam to miasto”. Z fragmentów książek Evy Susso i Benjamina Chauda poznamy Rolfa i jego wyjątkową rodzinę Cossu: tatę Gastona, mamę Luizę, siostrę Ines i przede wszystkim babcię Klarę oraz psa Dede. Na zajęciach przeczytamy fragmenty książek oraz wykonamy kapelusze babci Klary i maski superbohatera Effolfa. A poza tym będzie tajemniczo i zagadkowo, a przede wszystkim radośnie!

Miejsce: Księgarnia Muszyńscy, godz. 18.00. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 6-10 lat.

u-LOCU-j się w Słowiańszczyźnie

A co nas czeka? „W słowiańskim domu” – prezentacji życia dawnych Słowian dokonają Chmurnicy – Wojowie Grodu Łekno. „Co ja plotę” – wianki, kwiaty, zioła – prowadzi Zuzanna Kozdęba. Koncert Malwiny Paszek (lira korbowa, śpiewokrzyk). „Gawędy z dreszczykiem”, czyli opowieści o skrzatach, wodnikach, rusałkach, biziach, kadukach, samojadkach i innych stworach. A na koniec około 22.30 –  Tajemnice słowiańskiej kuchni (degustacja i pogaduchy).

Miejsce: Księgarnia LOCUM, godz. 18:30. Wstęp wolny!

SOBOTA

Festyn rodzinny „ciepła sobota”

W imieniu organizatorów zapraszamy na coroczny „Piknik rodzinny z Veolią”. W programie m.in. animacje dla dzieci, występy artystyczne.

Miejsce: Siedziba Spółki Veolia przy ul. Jeżyka 52, godz. 10:00.

Spotkanie historyczne przy bunkrze – Nigdy Więcej Wojny

Gołaniecki Ośrodek Kultury oraz Miasto i Gmina Gołańcz, a także współorganizatorzy, zapraszają na spotkanie historyczne okraszone nazwą „Nigdy Więcej Wojny”, które odbędzie się w sobotę 21.09.2019 r. o godzinie 14:00 w Gołańczy przy bunkrze nr 8, znajdującym się za strzelnicą Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Na swój pierwszy mecz nasi ręczni jadą do Olsztyna

W sobotę o 17.00 w Olsztynie Nielba Wągrowiec rozegra swój pierwszy mecz w sezonie 2019/2020. Zmierzy się z Warmią Energa Olsztyn.

Gry i zabawy w naszym Parku

Zapraszamy do udziału w grach i zabawach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Podczas eventu będzie można wygrać gadżety miejskie, porozmawiać o Wągrowieckim Rowerze Miejskim oraz spotkać maskotkę Pana Pora.

Miejsce: Park 600-lecia, godz. 14.30.

Nielba z Sokołem powalczy o pierwsze zwycięstwo

Na razie nielbiści w III lidze z 3 punktami na koncie zajmują przedostatnie 17 miejsce. Ich sobotni rywal jest wysoko, na miejscu piątym z dorobkiem aż 16 punktów.

Miejsce: stadion OSiR, godz. 15:00. Uwaga! Wejście bezpłatne.

Wełna i Zamek na wyjeździe zagrają z różnymi Spartami

W ramach rozgrywek V ligi Wełna Skoki, która zajmuje w tabeli 5 miejsce zagra na wyjeździe ze Spartą Złotów, która w tabeli jest blisko (7 miejsce). Natomiast Zamek Gołańcz powinien mieć łatwiejsza przeprawę, bo w tabeli jest 9, a również na wyjeździe zagra ze Spartą Oborniki, która w tabeli zajmuje przedostatnią 15 lokatę. Obydwa spotkania rozpoczną się w sobotę o godz. 15.00.

Unia szykuje się na Stellę

Unia Wapno, wicelider Pilskiej Klasy Okręgowej w sobotę o 14.30 zagra na wyjeździe ze Stellą Białośliwie, która zajmuje w tabeli miejsce 15.

 NIEDZIELA

Europejski Dzień bez Samochodu

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W programie: wręczenie nagród najaktywniejszej dziesiątce użytkowników Wągrowieckiego Roweru Miejskiego (zwycięzcy konkursu „Kto wykręci najwięcej kilometrów?”). Zwariowane rowery, czyli możliwość jazdy na specjalnych rowerach, np. który nie skręca, tandemie i innych, tor driftingowy dla dzieci, rower, który robi bańki i wiele innych ciekawych rowerów, znakowanie rowerów przez policję (od godz. 15:00), stoisko edukacyjne policji dla najmłodszych, gry i zabawy z nagrodami.

Miejsce: Rynek w Wągrowcu, godz. 14.00.

Sokół leci do Kaczor

Inna ekipa, która reprezentuje nas w Pilskiej Klasie Okręgowej – Sokół Damasławek w niedzielę o 13.00 podejmie u siebie ekipę Zjednoczonych Kaczory. Sokołowi będzie ciężko, bo sam jest w tabeli na miejscu 10, a ich niedzielny rywal znacznie wyżej, bo na miejscu 4.

Mieściski Sokół jedzie do Tarnowa Podgórnego

W ramach rozgrywek A-Klasy Sokół Mieścisko na wyjeździe zmierzy się z Tarbnovią II Tarnowo Podgórne. Początek meczu godz. 18.00. Przed tą potyczką nasz Sokół jest na miejscu 7, a ich rywal na 9.   

Kino MDK zaprasza

LEGIONY. 20, 21 września, godz. 18.00, 20.30. 22 września, godz. 13.00, 20.45. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł

„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story.

BYŁ SOBIE PIES 2 (seans przepremierowy). 21 września, godz. 14.00. Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 17 zł, dzieci do 6 lat – 15 zł

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć.

WYPRAWA MAGELLANA. 20, 21, 22 września, godz. 16.00. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do 6 lat – 13 zł

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano.

POLITYKA. 22 września, godz. 18.00. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski?

Czytaj także

Te ZABYTKI w powiecie wągrowieckim doczekają się remontów [LISTA]

Redakcja

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja

WYPADEK. Motocykl zderzył się z samochodem. Dwie młode kobiety lekko poszkodowane [FOTO]

Redakcja