serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Do kina Kultura Na imprezę Na luzie Piłka nożna Społeczeństwo Sport Styl życia Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Przewodnik imprezowy


zatrudnie
artdent baner

Festyn Cysterski? A może obchody z okazji ćwierćwiecza klubu piłkarskiego? Zawody Nordic Walking? Albo „Dzień Lata” na muzycznie? Zobacz, co nas czeka w piątek, sobotę i niedzielę.

PIĄTEK

Sołtys Mieściska Magdalena Mikołajczyk zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Mieścisko na imprezę plenerową „Dzień Lata 2019”.

Muzycznie będzie dzisiaj w MIeścisku.

Gwiazdą wieczoru będzie Bartek Tecław. Wystąpią także: PRO-MIX, MICHAEL DAVE, CAMILL, a gościnie także Weronika Luboch. Na gości czekać będzie ogródek piwny, pyszne jedzenie, rodeo (przejażdżka na byku).

Miejsce: Park św. Huberta w Mieścisku. Start: godzina 18.00. Finał 2.00.

 SOBOTA

Festyn Cysterski w Klasztorze

Na Festynie w Klasztorze nie zabraknie pysznego jadła!

Od godziny 15 do wieczora na terenie Klasztoru na przybyłych czeka sporo atrakcji. Pokazy i warsztaty dawnych rzemiosł (min. Tkactwo, garncarstwo, snycerstwo). Wystąpi zespół „Vratch”. Na czas festynu burmistrz Wągrowca władzę w mieście przekaże zakonnikom. Będzie zagroda kmiecia, średniowieczne zabawy, warsztaty teatralne, egzamin na kupca, pokazy sokolnictwa. Będzie także pyszne jedzenie w kawiarence paulińskiej i karczmie pałuckiej.

Festyn rozpocznie się od 15.00, a zakończy około 19.00 koncertem zespołu „Jan”.

Ćwierć wieku Sokoła!

W sobotę od rana rozpoczną się uroczyste obchody 25-lecia klubu Sokół Damasławek. Wszystko rozpocznie turniej rocznika 2006 i młodsi. Potem będzie mecz Seniorzy konta Byli Zawodnicy. Będzie wręczenie medali, referat o historii klubu, uhonorowanie przyjaciół Sokoła. Wszystko zaś zakończy wspólna „Biesiada Sportowa”.

Miejsce: Stadion Sokoła w Damasławku, ul. Boisko.

NIEDZIELA

Orkiestra dęta w Wapnie

W niedzielę w Wapnie o godzinie 17.00 w ramach cyklu „Stare Kino w Wapnie” odbędzie się koncert orkiestry dętej OSP z Kcyni. Ta impreza realizowana jest w ramach projektu „Czas na kulturę przez duże K”.

Puchar Wielkopolski w Nordic Walking w naszych lasach

W niedzielę o godz. 11.00 na wągrowieckim OSiR rozpocznie się Puchar Wielkopolski w Nordic Walking. Ta impreza już po raz kolejny zawita do Wągrowca. Na terenie OSiR oraz pobliskiego lasu będzie można spotkać miłośników chodu z kijkami. Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania.

Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji. Start godz. 11.00.

Kino MDK również zaprasza na seanse przez cały weekend. A co będą grali?

„Annabelle wraca do domu”. 19, 20 lipca godz. 20.00, 22.00. 21 lipca godz. 20.15.

Demonologowie Ed i Lorraine Warren chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju z niezwykłymi przedmiotami w swoim domu. Układają ją „bezpiecznie” za poświęconym szkłem i proszą księdza o udzielenie błogosławieństwa. Nadchodzi jednak zupełnie bezbożna noc, kiedy Annabelle budzi zamknięte w pokoju złowieszcze duchy, które na swój nowy cel obierają dziesięcioletnią córkę Warrenów Judy i jej przyjaciół.

Fighter. 19, 20 lipca godz. 17.45, 21 lipca godz. 18.00.

Zawodnik MMA – Tomek Janicki (Piotr Stramowski) ma wszystko: sławę, pieniądze i piękną Agatę (Aleksandra Szwed) u swojego boku. Na horyzoncie zaś walkę o mistrzowski pas. Kiedy w ostatniej chwili federacja zamienia prestiżowe starcie na Freak Fight z udziałem boksera Marka „Pretty Boya” Chmielnickiego (Mikołaj Roznerski), Tomek wpada we wściekłość. Pod wpływem emocji podejmuje kilka złych decyzji. Te wystarczają, by jego kariera z dnia na dzień legła w gruzach.

Czytaj także

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja

Targowisko miejskie w Wągrowcu wreszcie doczeka się remontu!

Redakcja

Kradli u nas rowery. Policja zatrzymała cztery osoby

Redakcja