Okno na Wągrowiec
Do kina Gorący temat Jubileusze Na imprezę Na luzie Niezbędnik Społeczeństwo Styl życia Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Przewodnik imprezowy

Upały za nami, czas się ruszyć dalej niż na plażę! Ten weekend będzie pod znakiem pokazów filmów krótkometrażowych, wojów, muzyki dawnej. Ale będzie także muzyka klubowa, festyn charytatywny, obchody 20-lecia Stowarzyszenia Niwarda Musolffa, a także Moto-Piknik.

PIĄTEK

5 minut z życia codziennego

Zapraszamy do udziały w kolejnej edycji konkursu filmowego i warsztatów filmowych. W piątek impreza wystartuje o 17.00 Będą filmy krótkometrażowe, wernisaż wystawy, XVI konkurs filmowy „5 minut z życia codziennego”.

Miejsce: Kino Miejskiego Domu Kultury, ul. Kościuszki 55

Koncert na piękny letni wieczór

Zapraszamy na koncert plenerowy na Os. Wschód w Wągrowcu. Wystąpią artyści scen poznańskich Agnieszka Wawrzyniak i Wiesław Paprzycki. A co usłyszymy? Arie operetkowe i operowe oraz piosenki-przeboje. Wstęp wolny.

Miejsce: Skwer przy ulicy Mikołajczyka. Start 21.00

 SOBOTA

5 minut z życia codziennego

W sobotę start o 12.00. Tego dnia na kinomanów znów czekają pokazy filmów krótkometrażowych, a o 19.00 ogłoszenie wyników XVI konkursu filmowego „5 minut z życia codziennego”.

Miejsce: Kino Miejskiego Domu Kultury, ul. Kościuszki 55

IV Wągrowiecki Rajd Cysterski

PTTK w Wągrowcu zaprasza na rajd. A na cyklistów czekają dwie trasy.

Trasa 1 – 60 km: Wągrowiec, Kopaszyn, Kamienica, Żelice, Wągrowiec.

Trasa 2 – 30 km: Wągrowiec, Bartodzieje, Kamienica, Żelice, Wągrowiec.

Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji. Start o 9.00.

Do wyboru są dwie trasy.

Moto-Piknik

W Rakojadach w sobotę odbędzie się Moto-Piknik. A tam pokaz unikalnych aut, dzień otwarty i pokazy detailingu. Start: godz. 12.00. Finał 17.00.

20 lat Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa

Zarząd Stowarzyszenia, serdecznie zaprasza na uroczystość  20-lecia Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa oraz  15-lecia Ośrodka Opieki Pozaszpitalnej –  Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.

Z tej okazji czekają nas: O 9.00 msz św. Abp. Wojciech Polak. Potem w Kinie MDK cykl prelekcji i odczytów, m.in. o historii stowarzyszenia i hospicjum opowie ks. Andrzej Rygielski. Wszystko zakończy o godz. 18.00 koncert z uśmiechem w wągrowieckim amfiteatrze, a wystąpi orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy.

Miejsce: kościół pw. św. Wojciecha, kino MDK, Amfiteatr Miejski.

Muzyka klubowa na targowisku

Jump’s party to występ 5 dj-ów na placu targowym w Skokach. A co nas tam czeka? Potężne nagłośnienie i masa dobrej klubowej muzyki. Będzie też strefa dla dzieci: festiwal baniek mydlanych i kolorów. Start o 18.00. Finał godz. 20.00.

XXV Jarmark Cysterski

Tegoroczną edycje jarmarku o godz. 13. Rozpocznie msza św. A potem czekają na nas: zespoły folklorystyczne, muzyka dawna, okazy wojów i ptaków drapieżnych, happening teatralny, koncert disco-polo, pokazy ognia, zabawa taneczna.

Miejsce: Boisko Sportowe w Łeknie. Start 14.15. Finał o północy.

NIEDZIELA

Festyn dla MARTYNKI

Już w najbliższą sobotę w imieniu organizatorów zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca do wzięcia udziału w festynie „Pomagamy Martynce i jej rodzicom”. A jakie będą atrakcje? Dmuchańce, motocykliści z Moto-Wągrowiec, pokaz strażaków, karate, Hunters, wystąpią młode talenty, będą losy i licytacje.

ZAPRASZAMY sobota, teren gminnego kompleksu rekreacyjno-sportowego w Damasławku.

START 15:00.

Kino MDK również zaprasza na seanse przez cały weekend. A co będą grali?

„Aladyn”. 5 lipca, 11:00, 13:30. 7 lipca 11:00, 15:30.

Klasyczną animację Disneya twórca wzbogacił o wartką akcję i typowe dla siebie zaczepne poczucie humoru. Fabularna adaptacja „Aladyna” zyskała też moc ekspresji i zupełnie nową siłę wyrazu. Duża w tym zasługa nie tylko znakomitego reżysera, lecz także odtwórców najważniejszych ról, jak choćby Willa Smitha („Ali”, „Faceci w czerni”, „W pogoni za szczęściem”), który wciela się w Dżina. Przebojowy aktor znany przede wszystkim z kina akcji i ról komediowych kreuje w „Aladynie” charyzmatyczną postać, która może w znaczący sposób zaważyć na losach wszystkich bohaterów filmu.

„Podły, okrutny, zły” – thriller. 7 lipca, 20.00

Prawdziwa historia seryjnego mordercy Teda Bundy’ego (w tej roli doskonały Zac Efron), którego zbrodnie wstrząsnęły Ameryką w latach 70-tych.

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy’ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

„Ja teraz kłamię” – polska. 7 lipca, godz. 18

Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner – reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń.

Czytaj także

Miejscy radni na sesji spotkają dziś i za kilka dni

Krzysztof Czapul

WĄGROWIEC: Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2024 [FOTO]

Redakcja

WAŻNE: Wyłączenie z ruchu ulicy Skockiej w Wągrowcu

Redakcja