Okno na Wągrowiec
Gorący temat Kultura Na imprezę Na luzie Niezbędnik Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Przewodnik imprezowy

kondolencje Hubert Paluch okno
kondolencje Hubert Paluch um
kondolencje Hubert Paluch mciw
kondolencje Hubert Paluch pd

To będzie weekend imprezowy! Dni Skoków, Gołańczy, noce sobótki, początek lata. Nikt nie ma prawa się nudzić!

PIĄTEK

W Kozielsku na plaży muzycznie powitamy lato!

Wszystko zacznie się dzisiaj o godz. 17.00. na ;plaży w Kozielsku (gmina Damasławek). A kto na scenie? Grupa taneczna „Ptaszynki”, zespół „Talatki” z Niemczyna, Agnieszka Szmiel. Imprezę uświetnią także didżeje: Jacob A, Cubase, Meszi, Cammil i Danley.

Nie zabraknie także stoisk z jedzeniem i piciem oraz takie atrakcje jak: dmuchańce i żywe maskotki.

DJ Jacob A (z prawej) wystąpi na plaży w Kozielsku.

Wstęp wolny.

„Kasztelanka z gołanieckiego zamku”

Dzisiaj o 20.00 w Gołańczy na polanie przy ulicy Sportowej w ramach Dni Ziemi Gołanieckiej „Kasztelanka z gołanieckiego zamku”, a z tej okazji wystąpi kapela „Mysomtacy”.

SOBOTA

Noc sobótki w Wapnie

Także w Wapnie odświętnie przywitają lato i wakacje. I Noc Sobótki odbędzie się na placu przy fontannie o godzinie 18.00. A jakie czekają tam atrakcje? Zumba Kids Wapno, stoiska warsztatów terapii zajęciowej, koła emerytów, kół gospodyń wiejskich. A także występy artystyczne, stoiska gastronomiczne i zabawa taneczna.

„Weekend na szlaku piastowskim”

W sobotę przy Muzeum Regionalnym czeka nas sporo atrakcji. Od 15 piknik historyczny (słowiańska wioska, warsztaty, średniowieczny plac zabaw, zagroda ze zwierzętami). O godzinie 19:30 koncert zespołu „Kwartet Pałucki” z Grzegorzem Tomaszewskim. A o godzinie 21.00 wspólne puszczanie wianków.

Miejsce: Parking przy Muzeum Regionalnym w Wągrowcu, start godz. 15.00.

Dni Skoków ze Szpakiem, ale nie tylko!

Już jutro Dni Skoków i jak zwykle mnóstwo atrakcji dla każdego. O 8.00 na jeziorze Koralewskim zawody wędkarskie, a na stadionie zawody strzeleckie z Bractwem Kurkowym. Część artystyczna rozpocznie się od 16.00 na stadionie. Najpierw wystąpią „Skoczki”, potem orkiestra dęta OSP Skoki. O 17.30 na scenie zaprezentuje się znany i lubiany krakowski kabaret „Chatlet”. Po nich o 18.30 zobaczymy grupę Side Effect. O 19 znany zespół disco-polo MIG. A o 21.00 gwiazda tego roku – Michał Szpak. Po tym koncercie zabawa z didżejem DJ Bobo.

Kabaret „Chatlet” będzie nas bawić podczas Dni Skoków.

NIEDZIELA

Finał Turnieju Wsi w Gołańczy

O godzinie 15. na stadionie sportowym w Gołańczy finał turnieju wsi. Atrakcją będzie występ kabaretu „Trójka”.

Spływ kajakowy i rajd rowerowy

W ramach „Weekendu na szlaku piastowskim” odbędzie się rajd rowerowy „Piastowskie czasy” oraz spływ kajakowy „Piastowskim szlakiem wodnym”.

Nielba na luzie zakończy sezon

Jedną kolejkę przed końcem rozgrywek nielbiści zapewnili sobie awans do III ligi. W ostatnim meczu sezonu przeciwnikiem żółto-czarnych będzie Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Nielba była najlepsza w IV lidze!

Miejsce: Wągrowiec. OSiR, godz. 17.00

KINO MDK ZAPRASZA

„Panda i banda” – film dla dzieci. 21, 22, 23 czerwca, godz. 16.00.

Pewien niedoświadczony bocian dostarcza małą pandę pod niewłaściwy adres. Grupa przyjaciół – niedźwiedź, wilk, tygrys i królik, staje przed wyzwaniem dostarczenia malucha do jego prawdziwego domu po drugiej stronie ogromnej pustyni. Wyprawa obfitować będzie w niesamowite przygody, a kumple, którzy muszą pokonać gigantyczną przestrzeń, będą poddani niejednej próbie charakteru.

Pokemon: Detektyw w Pikachu – film dla dzieci. 15, 16 czerwca, godz. 18.00.

Cała historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego – detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę.

„Laleczka” – horror. 21, 22, 23 czerwca, godz. 20.00

Karen daje w prezencie urodzinowym synowi lalkę. Kobieta nie jest świadoma złowieszczej natury zabawki.

Czytaj także

GOŁAŃCZ: Najlepsi uczniowie i sportowcy otrzymali stypendia i dyplomy [FOTO]

Redakcja

Wągrowiecki poeta z nagrodą za swoje osiągnięcia

Redakcja

STUDNIÓWKA: Taki się bawili tegoroczni maturzyści z ZS NR1 W Wągrowcu [ZDJĘCIA]

Redakcja