Okno na Wągrowiec

Komunikacja Społeczeństwo Wiadomości Wiadomości z ratusza

Rowerowy sezon rusza już za kilka dni

BNP-misja-sam-800x600

Dwa miesiące wcześniej niż w roku 2020, bo już 15 marca, wystartuje w tym sezonie Wągrowiecki Rower Miejski.

Na 17 stacjach wypożyczania i zwrotu rowerów pojawi się w najbliższy poniedziałek 70 rowerów, w tym 5 z siodełkami do przewozu małych dzieci. Zasady korzystania z nich pozostają bez zmian. Pierwsze 30 minut jest bezpłatne.

Aby korzystać z możliwości bezpłatnej jazdy rowerem, wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację Roovee. Dzięki tej aplikacji możemy także zarezerwować sobie rower lub sprawdzić, do którego mamy najbliżej.

W Wągrowcu aplikację Roovee posiada już 3831 użytkowników. W ubiegłym roku – pomimo panującej pandemii – zarejestrowało się aż 1107 nowych użytkowników. Łącznie przejechali oni aż 139 092,25 kilometrów.

Wiele wskazuje na to, że w trzecim sezonie funkcjonowania systemu roweru miejskiego wyniki te zostaną pobite, choćby ze względu na fakt szybszego rozpoczęcia sezonu.

W związku z panującą pandemią zwracamy się do użytkowników rowerów miejskich z prośbą o dołożenie wszelkich starań, aby korzystanie z jednośladów było bezpieczne dla nich i dla innych osób. Osoby korzystające z rowerów miejskich powinny więc pamiętać o stosowaniu podczas jazdy rękawiczek jednorazowych, maseczek oraz środków do dezynfekcji. Trzeba również pamiętać o zaleceniach związanych z utrzymywaniem dystansu społecznego.

Materiał informacyjny Urzędu Miejskiego w Wągrowcu

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe