serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na luzie Wiadomości Wydarzenia

ROWER MIEJSKI: Blisko 100 tysięcy przejazdów i prawie 200 tysięcy kilometrów!

Blisko 97,5 tysiąca przejazdów, które łącznie trwały ponad 25 tysięcy godzin. W tym czasie użytkownicy Wągrowieckiego Roweru Miejskiego przejechali łączny dystans 187.389 kilometrów.

O popularności Wągrowieckiego Roweru Miejskiego najlepiej świadczy stale rosnąca liczba jego użytkowników. W pierwszym roku (2019) funkcjonowania systemu rowerów miejskich zarejestrowało się 2724 użytkowników, w 2020 roku przybyło kolejnych 1007 osób, a w tym sezonie do grona osób korzystających z miejskich jednośladów dołączyło aż 1309 osób.

Rowery miejskie na stałe wpisały się w krajobraz naszego miasta i zyskały sobie grono bardzo aktywnych użytkowników. W sezonie rowerowym 2021, który w tym roku rozpoczął się 15 marca, a zakończył dopiero 30 listopada, zarówno łączna liczba przejazdów, jak i pokonany dystans są imponujące.

Blisko 97,5 tysiąca przejazdów, które łącznie trwały ponad 25 tysięcy godzin. W tym czasie użytkownicy WRM przejechali łączny dystans 187 389 kilometrów. Te wyniki mówią same za siebie i świadczą o tym, że tego typu komunikacja jest w mieście bardzo potrzebna. Rower stał się ekologicznym i zdrowym, a co najważniejsze – często wykorzystywanym sposobem przemieszczania się po mieście.

Dla zobrazowania popularności rowerów miejskich w Wągrowcu warto podać, że podczas sezonu rowerowego codziennie korzystają z jednośladów średnio 373 osoby, które pokonują w sumie około 717 kilometrów dziennie.

Przytoczone powyżej statystyki bardzo cieszą, w przeciwieństwie do tych mówiących o liczbie zgłaszanych usterek oraz odnotowywanych aktach wandalizmu. W okresie od 15 marca do 15 listopada operator WRM, czyli Zakład Komunikacji Miejskiej przyjął aż 775 zgłoszeń usterek. Były to głównie awarie łańcuchów, kół i bardzo często powtarzające się usterki związane z niedziałającymi blokadami. 

– Pomysł stworzenia Wągrowieckiego Roweru Miejskiego okazał się strzałem w dziesiątkę! Potwierdzają to statystyki, które pokazują wyraźny wzrost liczby użytkowników WRM. Rower dla wągrowczan stał się sposobem na poruszanie się po mieście, jak również formą spędzania wolnego czasu – mówi burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Rowery miejskie znikną z ulicy, ale hulajnogi pozostaną

Redakcja

Rowery miejskie już wkrótce zapadną w sen zimowy

Redakcja

W OBIEKTYWIE: Motocykliści oficjalnie otworzyli sezon. Była parada i piknik

Redakcja