Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Rekordowa liczba nagrodzonych i stypendystów w Wągrowcu [ZDJĘCIA]

binary comment

Za wyniki i osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2020/2021 Burmistrz Wągrowca, Jarosław Berendt, nagrodził w minioną sobotę ponad 100 uzdolnionych i wyjątkowo pracowitych uczniów.

Wśród nich znaleźli się i tacy, którzy otrzymali zarówno stypendium, jak i nagrodę bądź nagrody w kilku kategoriach. Środki finansowe na te wyróżnienia, decyzją Rady Miejskiej, zostały zabezpieczone w budżecie miasta na rok 2021.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali Kina Miejskiego Domu Kultury, burmistrz Jarosław Berendt osobiście pogratulował tegorocznym stypendystom oraz nagrodzonym zdobytych wyróżnień. Uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.

Finał wydarzenia uświetnił występ Chóru NO NAME pod batutą pani Lucyny Walewskiej-Jastrząbek, działającego w Szkole Podstawowej nr 1 oraz pokaz umiejętności Zespołu Taneczno-Marszowego Mażoretki FART Wągrowiec, działającego pod kierunkiem pani Małgorzaty Lang w Miejskim Domu Kultury. Warto dodać, że obie te grupy za swe osiągnięcia na poziomie ogólnopolskim zostały uhonorowane odpowiednio nagrodami zespołowymi w dziedzinie artystycznej i zespołowej.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa, związane z epidemią koronawirusa, w wydarzeniu tym brali udział jedynie nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie i uczennice w towarzystwie jednego rodzica lub opiekuna. Pozostali bliscy wyróżnionych mogli uczestniczyć w tej uroczystości jako widzowie dzięki transmisji online.

***

Przyjęty w 2016 r. Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży został przez Radę Miejską w Wągrowcu znowelizowany w 2020 roku, co pozwoliło nim objąć zdecydowanie większą niż dotąd grupę uzdolnionych uczniów. Dzięki temu wsparcie w postaci stypendiów i nagród otrzymują nie tylko najzdolniejsi uczniowie miejskich szkół, ale także ci, którzy w minionym roku szkolnym szczególnie wyróżnili się w dziedzinie nauki, sportu czy w dziedzinach artystycznych, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

Zgodnie z obecnym brzmieniem uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży beneficjentami stypendium są absolwenci oraz uczniowie szkół podstawowych, których średnia na świadectwie wynosiła przynajmniej 5,80 – w przypadku uczniów klas VII i VIII oraz 6,00 – w odniesieniu do uczniów klas IV – VI. Nagrodami honorowani są uczniowie klas I – VIII, którzy osiągnęli wysokie wyniki w konkursach, olimpiadach i zawodach w dziedzinie nauki, w dziedzinie sportowej lub w dziedzinie artystycznej na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 27 nowych ZAKAŻEŃ. Na kwarantannie 1171 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

OSZUŚCI podawali się za policjantów. Wągrowieccy funkcjonariusze ich ZŁAPALI

Redakcja

Kilkaset tysięcy złotych dla wągrowieckich przedszkoli, szkół i urzędu miejskiego

Urząd Miejski w Wągrowcu