Okno na Wągrowiec

Gorący temat Kultura Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Radny Andrzej Reis: Odwołać wszystkie imprezy i budżet obywatelski w tym roku!

Wiceprzewodniczący wągrowieckiej Rady Miejskiej podzielił się swoim pomysłem na Facebooku.

Po ostatniej sesji rady miejskiej spotkałem się z burmistrzami miasta. Zaproponowałem, aby wszystkie imprezy masowe, która były zaplanowane na ten rok i nie tylko… odwołać!!! W tym koncerty między innymi na imieniny miasta – napisał w sobotę wieczorem na swoim fejsbukowym profilu radny Andrzej Reis.

Jak zaznaczył Reis, zaoszczędzone pieniądze z tych imprez powinny zostać przeznaczone na pomoc wszystkim tym, którzy nie mogą zapłacić podatku od nieruchomości, czy innych opłat na rzecz miasta. Radny proponuje także rezygnację z budżetu obywatelskiego i przeznaczenie tych środków na pomoc społeczną.

O opinię w tej sprawie spytaliśmy wągrowieckiego animatora kultury i redaktora programowego Radia Afera, a z wykształcenia socjologa Edgara Heina.

– Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której z góry odwołane są wszystkie wydarzenia masowe w naszym mieście. Pomijając sporą grupę osób, które pracują przy organizacji wszelkiego rodzaju imprez, należy również pamiętać o zdrowiu psychicznym społeczeństwa, które obecnie żyje w niesamowitym napięciu. Potrzeba spotkania się nie tylko w gronie rodzinnym czy przyjacielskim, ale również wyjścia do ludzi i czerpania przyjemności z obcowania z kulturą będzie niezwykle ważna, gdy już minie zagrożenie COVID-19 – zaznacza Hein.

Popularny wągrowiecki konferansjer uważa, że oczywiście trzeba pomóc tym, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnim czasie, jednak obcinanie funduszy na kulturę jest wielkim błędem, który jego zdaniem będzie nam się odbijać czkawką przez wiele lat.

Zdaniem Edgara Heina również likwidacja budżetu obywatelskiego i tym samym uniemożliwienie wągrowczanom realizacji swoich pomysłów nie jest dobrym rozwiązaniem. – To wprowadzi jeszcze większą apatię społeczeństwa i w dalszej perspektywie przyniesie więcej szkody niż pożytku – podsumowuje socjolog.

Szanowni Państwo. W związku z wieloma pytaniami jak miasto Wągrowiec ma zamiar pomagac Naszym mieszkańcom w związku z…

Opublikowany przez Andrzeja Reisa Sobota, 28 marca 2020

Czytaj także

DOBRA WIADOMOŚĆ: Osoba z podejrzeniem koronawirusa okazała się zdrowa. Sytuacja w powiecie coraz lepsza

Remigiusz Priebe

OSOBA Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM WCIĄŻ CZEKA NA WYNIK TESTU. W naszym powiecie nadal zakażone są 3 osoby. 57 w kwarantannie

Krzysztof Czapul

KOLEJNA OSOBA Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM TRAFIŁA DO SZPITALA!

Krzysztof Czapul