Okno na Wągrowiec


Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Radni ODRZUCĄ petycję PRZECIW powstaniu SKATEPARKU?

Komisja skarg i wniosków petycję mieszkańców uznała za bezzasadną.  

Na najbliższej sesji rady miejskiej Wągrowca radni pochylą się nad projektem uchwały w tej sprawie. I najpewniej ją odrzucą, bo radni z komisji skarg i wniosków uznali, że petycja jest bezzasadna i taką rekomendację usłyszą pozostali rajcy.

Przypomnijmy, że część mieszkańców domów i bloków w najbliższym sąsiedztwie Parku 600-lecia zaprotestowała przeciw powstaniu tam skateparku, który został zgłoszony i ostatecznie wybrany przez mieszkańców Wągrowca w głosowaniu nad tym, co w mieście ma powstać w ramach tzw. „Budżetu Obywatelskiego”.

Radni z komisji skarg i wniosków tak tłumaczą swoją decyzję:

„(…) Park 600-lecia w Wągrowcu jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej uczęszczanych miejsc przez mieszkańców Wągrowca. Jest wyposażony w alejki spacerowe i miejsca wypoczynku, tereny gier sportowych i place zabaw dla dzieci. Jest przeznaczony dla różnych grup społecznych i zróżnicowanych potrzeb mieszkańców, dlatego powinien być urządzony zarówno pod kątem aktywnej rekreacji jak i spokojnego wypoczynku. W mniemaniu Komisji stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla całego miasta (…)”.

Radni zwrócili także uwagę na duże poparcie społeczne dla tego projektu – w głosowaniu uzyskał on najwięcej głosów wągrowczan.

Sesja rady miejskiej Wągrowca odbędzie się w czwartek 29 października o godzinie 16.00. Relację można oglądać online.

Czytaj także

WĄGROWIEC NIE WYEMITUJE OBLIGACJI. Radni jednogłośnie wykreślili projekt z porządku obrad

Remigiusz Priebe

PROKURATURA WNIOSŁA O UCHYLENIE IMMUNITETU SĘDZIEGO Z WĄGROWCA. MIAŁ PIJANY PROWADZIĆ AUTO

Remigiusz Priebe

WAŻNE: Znaleziono PSA. Szukamy jego właściciela [ZDJĘCIA]

Redakcja