serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Przemysław Renn w Gdańsku spotkał się z bohaterami Solidarności [FOTO]


zatrudnie
artdent baner

W 43. rocznicę historycznych wydarzeń w Stoczni Gdańskiej odbyły się uroczyste obchody Dni Solidarności i Wolności. Wziął w nich udział Przemysław Renn, wójt Mieściska i kandydat na posła w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Dzień 31 sierpnia został ustanowiony przez Sejm RP Dniem Solidarności i Wolności jako upamiętnienie zrywu robotników z 1980 roku i podpisania porozumienia pomiędzy komitetami strajkowymi a rządem PRL.

– Zawarcie porozumień stanowiło jeden z kluczowych elementów przemian w bloku wschodnim i otworzyło drogę do powstania niezależnych od władzy związków zawodowych, w tym NSZZ „Solidarność”. Władze zobowiązały się także do ograniczenia cenzury, do ponownego zatrudnienia osób zwolnionych z pracy po wydarzeniach 1970 i 1976 r. Zmiany miały zajść również w kwestiach gospodarczych – mówi Renn i dodaje:

– Cieszę się, że w 43. rocznicę tamtych historycznych wydarzeń, wraz z dziesiątkami samorządowców z całej Polski, mogłem być dzisiaj w Gdańsku i złożyć kwiaty przy historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej oraz spotkać bohaterów tamtych dni, m.in. Prezydenta Lech Wałęsa , Bogdana Borusewicza, Jerzego Borowczaka czy Henrykę Strychalską.

Źródło: FB Przemysław Renn

Czytaj także

Nasi byli na marszu miliona serc w Warszawie [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ! 100-lecie OSP w Łeknie [FOTO]

Redakcja

Wójt Mieściska kandyduje do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej

Redakcja