Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Religia Wiadomości

Proboszcz klasztornej parafii obchodził na Jasnej Górze jubileusz 25-lecia kapłaństwa

Ojciec Józef Stępień, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wągrowcu, dziękował wczoraj przed Cudownym Obrazem Matki Bożej za 25 lat posługi.

Ośmiu ojców paulinów podziękowało Bogu w środę, 24 czerwca na Jasnej Górze za 25 lat posługi kapłańskiej. Byli to: o. Józef Stępień z wągrowieckiej parafii klasztornej, a także o. Nikodem Kilnar, o. Mariusz Tabulski, o. Krzysztof Rodak, o. Krzysztof Ościłowski, o. Dariusz Szuba, o. Jan Filipek i o. Kazimierz Kogut. O duchowej łączności zapewnili nieobecni jubilaci: o. Alojzy Kosobucki z Ukrainy, o Kamil Szustak oraz o. Franciszek Meus z Kamerunu.

Mszy św. jubileuszowej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej przewodniczył o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu. Homilię wygłosił o. Kazimierz Maniecki.

– Drodzy ojcowie, wraz z wami my, wasi współbracia, dziękujemy za dar waszego życia powołania zakonnego i kapłańskiego pełnionego i tu w Polsce, i w rożnych krajach, pełnionego w różnych warunkach i w różnych okolicznościach, ale jak ufamy, zawsze posługi wiernej tym zobowiązaniom, które 25 lat temu podjęliście w bazylice jasnogórskiej – powiedział rozpoczynając Eucharystię o. Arnold Chrapkowski. – Niech Maryja, Matka Kapłanów, w swym niepokalanym sercu nosi każdego z was, byście dalej idąc poprzez ten świat potrafili być wiernymi temu powołaniu, które Bóg złożył w waszym sercu.

– Dziękując wspólnie z wami za 25 lat posługi kapłańskiej, chcemy dziękować za dar kapłaństwa, jakim was Bóg obdarzył i za łaskę wytrwania – zwrócił się do jubilatów w homilii o. Kazimierz Maniecki. – W dniu waszych święceń kapłańskich prosiliśmy Ojca Niebieskiego, który ustanowił swego Syna Najwyższym, Wiecznym Kapłanem, aby dzięki łasce Ducha Świętego ci, których On wybrał jako sługi, szafarzy swoich tajemnic, okazali się wierni w wykonywaniu przyjętego urzędu posługiwania. I dzisiaj, po 25. latach modlimy się o to samo, o wierność heroiczną.

Na zakończenie Mszy św. słowa podziękowania, w imieniu ojców jubilatów, wygłosił służący w Wągrowcu o. Józef Stępień. – Dzisiaj ten jubileusz bardzo nas przynagla do wdzięczności za trwanie przy Jezusie Chrystusie, w Jego kapłaństwie – mówił wągrowiecki proboszcz. – Składamy też wdzięczność wszystkim, którzy pomagali nam trwać, i ojcu generałowi, który nas wyprzedza o rok w kapłaństwie, i wam wszystkim, gościom naszym, którzy przybyliście na ten jubileusz, wszystkim zgromadzonym tutaj, za wspieranie nas modlitwą, dobrym słowem, w jakikolwiek sposób, kiedy nas wspieraliście w tym trwaniu w kapłaństwie. Chcemy w tym miejscu też przeprosić te wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób z naszego powodu cierpiały. Chcemy prosić was też o modlitwę na dalsze trwanie, abyśmy podobali się Jezusowi, abyśmy byli według Serca Jezusowego.

Ojcom jubilatom, życzenia złożył o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów. Ojciec generał przypomniał, że dzisiejsze świętowanie przypada szczególnym dla paulinów roku, jubileuszu 750-lat śmierci założyciela zakonu bł. Euzebiusza. – Pragnę wam życzyć, byście właśnie w duchu Euzebiusza potrafili płomieniem bożej miłości zapalić każdego człowieka, byście w tym płomieniu bożej miłości potrafili ludzi nieustannie gromadzić. Niech Maryja, Matka waszej i zakonnej, i kapłańskiej drogi, wszystkich was nosi nieustannie w swym Niepokalanym Sercu – życzył jubilatom ojciec generał.

Na zdjęciu: O. Józef Stępień (drugi od lewej) w towarzystwie ojców jubilatów i generała Zakonu Paulinów.
Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry

Czytaj także

To już jutro: koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny

Redakcja

Wandale zniszczyli ławki w wągrowieckiej poczytelni [FOTO]

Redakcja

Nasza młodzież właśnie wróciła z Grecji. „To była niezapomniana przygoda!” [FOTO]

Redakcja