Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Pożar pod Wągrowcem. W ogniu samochód i elewacja domu

Do tego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Długiej Wsi (gmina Wągrowiec).

Poniedziałek, 30 stycznia. Około godziny 19.30 doszło do pożaru w Długiej Wsi. Na szczęście wszyscy mieszkańcy zdążyli opuścić budynek przed przyjazdem straży. Do akcji gaśniczej wysłano liczne jednostki straży pożarnej.

– Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że ogniem objęty jest cały budynek garażu i samochód osobowy, który znajdował się przed garażem oraz część elewacji zewnętrznej budynku mieszkalnego –wyjaśniają strażacy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, podaniu dwóch prądów wody w natarciu oraz jednego prądu wody w obronie.

– Po przygaszeniu przystąpiono do oddymienia pomieszczeń garażowych oraz sprawdzeniu miernikiem wielogazowym i kamerą termowizyjną (brak zagrożenia). Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego  do osoby, która zasłabła w wyniku zdarzenia, osobie poszkodowanej udzielono wsparcia psychicznego. Ta poszkodowana osoba odmówiła zabrania z miejsca zdarzenia przez ZRM po udzieleniu jej medycznej pomocy – tłumaczą strażacy.

Z pomieszczenia garażu wyniesiono spalone pozostałości wyposażenia.

Źródło: KP PSP Wągrowiec

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

Ta rodzina w pożarze straciła dom i dorobek całego życia. Możemy im pomóc

Redakcja

Od dzisiaj można wypożyczać rowery miejskie

Redakcja

Nocny pożar. 5-osobowa rodzina straciła dom [FOTO]

Redakcja