Okno na Wągrowiec

Na sygnale Religia Społeczeństwo Wiadomości

POWSTAŁ REGIONALNY PUNKT KONSULTACYJNY DLA OSÓB ZRANIONYCH W KOŚCIELE. Ma pomagać ofiarom księży

To wspólne przedsięwzięcie Archidiecezji Poznańskiej i Gnieźnieńskiej.

Pierwsza tego typu placówka w Polsce ma pomagać osobom dotkniętym przemocą seksualną ze strony przedstawicieli kościoła katolickiego. Regionalny Punkt Konsultacyjny dla osób zranionych w środowisku kościelnym został powołany do istnienia przez Archidiecezję Poznańską przy współudziale Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Punkt jest do dyspozycji osób pełnoletnich z regionu zachodniej i północno-zachodniej Polski.

Jak deklaruje na swojej stronie internetowej Archidiecezja Poznańska, odpowiednio przeszkoleni konsultanci, głównie świeccy, są gotowi przyjąć i z szacunkiem wysłuchać każdą osobę, udzielić odpowiedniej informacji i wsparcia w podjęciu adekwatnych dla danej sytuacji działań. Będą też udzielali pomocy w nawiązaniu kontaktu z prawnikiem, psychologiem lub duszpasterzem, w zależności od potrzeb i oczekiwań.

Udzielenie wsparcia i pomocy będzie podejmowane z poszanowaniem godności oraz z zachowaniem dyskrecji. Do punktu konsultacyjnego można zgłosić się na rozmowę osobiście lub uczynić to telefonicznie.

Dyżury odbywają się w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00
począwszy od 16 września 2020 roku.
Telefon: 693 700 645
Adres mailowy: punkt.konsultacyjny@archpoznan.pl

Tworzenie punktu konsultacyjnego poprzedzone zostało profesjonalnym przygotowaniem, w które włączyło się Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie. Funkcjonowanie punktu jest realizowane przy finansowym wsparciu Fundacji św. Józefa.

Regionalny punkt konsultacyjny ma swoją siedzibę w Poznaniu przy ul. Wieżowej 5.

Przypomnijmy, że problem wykorzystywania seksualnego w kościele katolickim nie ominął także naszych okolic. Informowaliśmy o tym m.in. w artykułach:
BYŁY PROBOSZCZ Z WĄGROWCA SKAZANY JUŻ PRAWOMOCNIE!
KSIĄDZ-PEDOFIL Z CHODZIEŻY MOLESTOWAŁ TEŻ W MARGONINIE?!

Źródło: Archidiecezja Poznańska

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: DYM W JEDNYM Z MIESZKAŃ NA JANOWIECKIEJ

Remigiusz Priebe

WOJOWNIK ZE SKOKÓW STOCZY DZIŚ WALKĘ NA GALI MMA. Pokaże ją telewizja

Remigiusz Priebe

WĄGROWCZANIE, gdzie ma stanąć kolejne SERCE? [PROPOZYCJE]

Redakcja