Okno na Wągrowiec

Edukacja Na luzie Społeczeństwo Wiadomości

Pomóż ptaszkom. Zbuduj im domki lęgowe

Robert Kotecki i Włodzimierz Naumczyk, wągrowieccy radni, zapraszają dzieci i ich tatusiów do udziału w warsztatach budowania budek lęgowych dla ptaków.

To mają być warsztaty inne niż wszystkie, bo oprócz tego, że pod okiem instruktora Ryszarda Dereżyńskiego będzie można zbudować razem budki lęgowe, to będzie można jeszcze dowiedzieć się dlaczego tak, a nie inaczej, dla jakich ptaków, i gdzie na Os. Wschód, przy ul. Piaskowej, Polnej, czy na Janowieckiej  mogą zwisnąć, by najlepiej spełniały swoją rolę. Konsultacje przyrodnicze zapewni Arek Kiszka – najbardziej znany w Wągrowcu ornitolog.

– To wspólne budowanie będzie świetną okazją do tego, by wspólnie spędzić czas, poznając przy okazji świat naszych skrzydlatych przyjaciół – dowiecie się, (a dorośli przypomną sobie), które z nich są zwiastunami wiosny, i gdzie możemy je spotkać. Dowiecie  się, (a dorośli przypomną sobie), które gatunki odlatują jesienią do ciepłych krajów, a które zostają z nami i jak powinniśmy się opiekować ptakami zimą – zachęcają Kotecki i Naumczyk.

Radni zapewniają wszystkie materiały; drewno, piłki, gwoździe, farby ( ekologiczne). Wszystkie materiały otrzymali od firmy ZPD Lindner.

Przyjdźcie zatem do Osiedlowego Klubu Młodzieżowego na OS. Wschód ( OS. Wschód 11) w sobotę 30 listopada na godz. 12.00.

Czytaj także

Wągrowieccy strażacy dostaną ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Wojewódzka komenda ogłosiła przetarg

Remigiusz Priebe

SIATKÓWKA: Urodzony w Wągrowcu Jakub Czerwiński zadebiutuje w PlusLidze! Podpisał kontrakt z jednym z najbardziej utytułowanych klubów [WIDEO]

Remigiusz Priebe

JAROSŁAW BERENDT CHCE, BY ANDRZEJ BARTKOWIAK ZOSTAŁ HONOROWYM OBYWATELEM WĄGROWCA. Złożył projekt uchwały w tej sprawie

Remigiusz Priebe