Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę: prędkość, brak prawo jazdy i dokumentów, odłączony tachograf, niesprawne auto, podmienione tablice [FOTO]

Wczoraj, czyli w środę, 26 czerwca, późnym popołudniem w pobliżu Morakowa (gm. Gołańcz), policjanci prowadzili kontrolę ruchu drogowego.

– W pewnym momencie ujawnili, że kierujący zestawem ciągnika siodłowego z naczepą, poruszał się z prędkością 80 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że to wykroczenie to jedynie „wierzchołek góry lodowej” – tłumaczy wągrowiecka policja.

Okazało się, że kierujący zestawem 62-latek z powiatu ciechanowskiego, nie posiadał ważnego prawa jazdy kat. CE, nie posiadał również dokumentów do wykonywania transportu drogowego, a jego praca nie była rejestrowana, ponieważ tachograf był …odłączony.

Dodatkowo policjanci ujawnili szereg usterek, które eliminowały go z dalszego ruchu. Pojazd  miał przerdzewiałe elementy, wybrakowany bieżnik, nieszczelności. Brak ubezpieczenia OC naczepy, brak badań technicznych naczepy, a dodatkowo zamontowana na niej była tablica rejestracyjna od naczepy innej marki.

– Kierujący za przekroczenie prędkości ukarany został mandatem karnym. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Zatrzymane zostały również obydwa dowody rejestracyjne wraz z zakazem dalszej jazdy. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie za stan techniczny pojazdu oraz wykroczenia z transportu drogowego. Brak ubezpieczenia OC skutkował sporządzeniem informacji do funduszu ubezpieczeniowego. W sprawie wszczęte zostanie postępowanie w związku z posłużeniem się tablicą rejestracyjną od innego pojazdu – wyjaśniają funkcjonariusze.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

Pędził pijany. Nie zatrzymał się do kontroli. Policja go złapała [FOTO]

Redakcja

POLICJA: jechali zbyt szybko, z sądowym zakazem jazdy, złapali zbyt dużo punktów. WPADLI…

Redakcja

Kilka razy był zatrzymywany przez policję. Miał dwa sądowe ZAKAZY jazdy. Teraz trafi za KRATKI!

Redakcja