Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

PODWYŻSZONO STOPIEŃ ZAGROŻENIA DLA POWIATU! WIAĆ MOŻE NAWET Z PRĘDKOŚCIĄ 110 KM/H!

BNP-misja-sam-800x600

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podwyższył stopień ostrzeżenia dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu ostrzega, że na terenie naszego powiatu prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 do 30 litrów, a miejscami nawet 40 litrów na metr kwadratowy oraz z porywami wiatru o prędkości do 100, a momentami nawet do 110 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą wystąpić także opady gradu.

Ostrzeżenie jest pomarańczowe, czyli ma drugi, środkowy stopień. Obowiązuje dzisiaj, w piątek 10 lipca do godziny 22.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia? Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Źródło: IMGW
Infografiki: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

kondolencje Tyrakowska
Kondolencje Garbatowski

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: W nocy u nas przymrozki!

Remigiusz Priebe

OSTRZEŻENIE IMGW: Będzie u nas SILNY WIATR. Nawet do 90 km na godzinę

Krzysztof Czapul

PODWÓJNE OSTRZEŻENIE IMGW: W niedzielę u nas WICHURY I ULEWY!

Remigiusz Priebe