Okno na Wągrowiec

Na sygnale Na własne oczy Wiadomości Wydarzenia

PŁONĘŁY BUDYNKI GOSPODARCZE. Z ogniem walczyło aż 7 zastępów straży pożarnej, 32 strażaków i patrol policji [ZDJĘCIA]

Ogień wybuchł wczoraj, we wtorek 17 marca rano w Dębnicy (gmina Kłecko).

Strażaków o pożarze garażu powiadomiono we wtorek o godzinie 10:16. Początkowo wysłano tylko dwa zastępy, ale po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że ogień się rozprzestrzenił na sąsiednie pomieszczenia. Konieczne było wezwanie kolejnych zastępów straży pożarnej.

Objęty pożarem w całości był największy obiekt oraz od frontu część gospodarcza i przylegający do niej tył kolejnego garażu. Częściowo objęte pożarem były kolejne budynki. Zagrożone było zaadoptowane z budynku gospodarczego pomieszczenie mieszkalne przylegające do tych budynków. Wszystkie osoby na szczęście opuściły budynki przed przybyciem służb ratowniczych.

Strażacy odłączyli prąd w budynku. Podano trzy prądy wody. Ratownicy, pracujący w aparatach ochrony dróg oddechowych, sukcesywnie przemieszczali się w kierunku źródła ognia. Równocześnie pracowały dwa wentylatory w celu polepszenia widoczności i zbiciu temperatury w środku.

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do dogaszania pogorzeliska i rozbiórki nadpalonej konstrukcji części garażowej. Palące się elementy dogaszano na zewnątrz budynku. Po ugaszeniu obiektu konstrukcję garażu przykryto pianą średnią z przenośnego centrum pianowego. Po przewietrzeniu mieszkania sprawdzono miernikiem wielogazowym obiekt pod kątem obecności tlenku węgla – nie stwierdzono obecności.

W wyniku pożaru spaleniu uległa część pomieszczeń gospodarczych i garażowych wraz z wyposażeniem warsztatowym i nagromadzonymi materiałami. W pożarze nikt nie został ranny.

W trwających 2,5 godziny działaniach udział wzięło 32 strażaków i patrol policji.

Źródło: PSP Gniezno, Ochotnicza Straż Pożarna w Kłecku, Osp Ułanowo, Ochotnicza Straż Pożarna w Zdziechowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Dębnicy

Czytaj także

POLICJA: Mniej interwencji domowych. Mniej zgłoszeń o znęcanie

Krzysztof Czapul

POŻAR! ZNÓW PODPALACZ W TEJ SAMEJ OKOLICY? [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

UWAGA! UCIEKŁ GROŹNY PRZESTĘPCA! ZOSTAŁ SKAZANY ZA ZABÓJSTWO SIOSTRY

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej