Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Piraci i pijani na drogach. Wągrowiecka policja podsumowuje długi weekend

kondolencje majchrzak

Podczas ostatniego weekendu doszło do kilku niegroźnych stłuczek, policjanci zatrzymali kierującym dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości, zatrzymano też czterech nietrzeźwych kierujących – wszyscy kierowali jednośladami.

W ciągu ostatniego weekendu policjanci otrzymali zgłoszenia o pięciu kolizjach. Na szczęście wszystkie okazały się niegroźne w skutkach.

– Do dwóch stłuczek doszło na parkingach, do jednej kolizji z pojazdem rolniczym podczas wymijania. Odnotowaliśmy także kolizję z sarną i uszkodzenia pojazdu w drogowej wyrwie – tłumaczą wągrowieccy funkcjonariusze.

W ten weekend nasi policjanci przeprowadzili również czynności wobec czterech nietrzeźwych mężczyzn – trzech rowerzystów i jednego motorowerzysty.

– Niechlubnym rekordzistą był 36-letni mieszkaniec Redgoszczy, w którego organizmie znajdowały się niemal 4 promile alkoholu. Wobec trójki cyklistów policjanci skierowali wnioski do sądu o zastosowanie grzywny – ta wynosi nie mniej niż 2,5 tys. złotych – wyjaśniają policjanci i dodają:

– Motorowerzysta, który poruszał się w niedzielę po Kobylcu z niemal 2 promilami alkoholu w organizmie odpowiada już karnie. W jego przypadku grzywna to minimum 5 tys. złotych, grozi mu również kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas kontroli ruchu nie brakowało również osób, które znacznie przekraczały dozwoloną prędkość. Dwóch kierowców w ten sposób straciło już prawo jazdy.

– W niedzielę około godziny 10.00 w Brzeźnie Starym policjanci zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki kia. 45-letnia mieszkanka Pruszcza Gdańskiego w obszarze zabudowanym poruszała się z prędkością 105 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy, dostała też mandat karny 1500 zł i 10 punktów karnych – relacjonują wągrowieccy mundurowi.

Natomiast wczoraj w Lęgniszewie kierujący mazdą 18-letni mieszkaniec Bydgoszczy poruszał się z prędkością 140 km/h. On również utracił prawo jazdy, policjanci nałożyli na niego mandat 2500 złotych i 10 punktów karnych.

– Nie brakowało również innych nierozważnych kierowców. W sobotę około godziny 14.00 policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa poruszającego się z prędkością 159 km/h. Kierowca ten przejeżdżał przez Łukowo w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 90 km/h. Otrzymał 2000 zł mandat i 10 punktów karnych.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Mamy 1 nowe zakażenie koronawirusem w powiecie wągrowieckim

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dzisiaj i w najbliższych dniach nie będzie u nas PRĄDU [WYKAZ]

Redakcja

7 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie wągrowieckim

Redakcja