Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Piraci i pijani na drogach. Wągrowiecka policja podsumowuje długi weekend

Podczas ostatniego weekendu doszło do kilku niegroźnych stłuczek, policjanci zatrzymali kierującym dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości, zatrzymano też czterech nietrzeźwych kierujących – wszyscy kierowali jednośladami.

W ciągu ostatniego weekendu policjanci otrzymali zgłoszenia o pięciu kolizjach. Na szczęście wszystkie okazały się niegroźne w skutkach.

– Do dwóch stłuczek doszło na parkingach, do jednej kolizji z pojazdem rolniczym podczas wymijania. Odnotowaliśmy także kolizję z sarną i uszkodzenia pojazdu w drogowej wyrwie – tłumaczą wągrowieccy funkcjonariusze.

W ten weekend nasi policjanci przeprowadzili również czynności wobec czterech nietrzeźwych mężczyzn – trzech rowerzystów i jednego motorowerzysty.

– Niechlubnym rekordzistą był 36-letni mieszkaniec Redgoszczy, w którego organizmie znajdowały się niemal 4 promile alkoholu. Wobec trójki cyklistów policjanci skierowali wnioski do sądu o zastosowanie grzywny – ta wynosi nie mniej niż 2,5 tys. złotych – wyjaśniają policjanci i dodają:

– Motorowerzysta, który poruszał się w niedzielę po Kobylcu z niemal 2 promilami alkoholu w organizmie odpowiada już karnie. W jego przypadku grzywna to minimum 5 tys. złotych, grozi mu również kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas kontroli ruchu nie brakowało również osób, które znacznie przekraczały dozwoloną prędkość. Dwóch kierowców w ten sposób straciło już prawo jazdy.

– W niedzielę około godziny 10.00 w Brzeźnie Starym policjanci zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki kia. 45-letnia mieszkanka Pruszcza Gdańskiego w obszarze zabudowanym poruszała się z prędkością 105 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy, dostała też mandat karny 1500 zł i 10 punktów karnych – relacjonują wągrowieccy mundurowi.

Natomiast wczoraj w Lęgniszewie kierujący mazdą 18-letni mieszkaniec Bydgoszczy poruszał się z prędkością 140 km/h. On również utracił prawo jazdy, policjanci nałożyli na niego mandat 2500 złotych i 10 punktów karnych.

– Nie brakowało również innych nierozważnych kierowców. W sobotę około godziny 14.00 policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa poruszającego się z prędkością 159 km/h. Kierowca ten przejeżdżał przez Łukowo w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 90 km/h. Otrzymał 2000 zł mandat i 10 punktów karnych.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Najbliższe NOCE z PRZYMROZKAMI

Redakcja

Pędzili autami w terenie zabudowanym. Stracili prawo jazdy, dostali mandaty i punkty karne

Redakcja