Okno na Wągrowiec

Piłka nożna Relacje wideo Sport Wiadomości Wydarzenia

PIŁKA NOŻNA: NIESPODZIEWANA PORAŻKA NIELBY W PUCHARZE POLSKI! [FILM]

Nielbiści przeważali przez cały mecz, ale ostatecznie z boiska schodzili pokonani.

Drużyna GKS Grębanin na co dzień gra w kaliskiej lidze okręgowej, Nielba Wągrowiec zaś w lidze III. Obie drużyny spotkały się w sobotę w meczu Pucharu Polski. Wydawało się, że nasi bez trudu wygrają. I faktycznie, nielbiści przeważali przez całe spotkanie, ale byli nieskuteczni.

– Mieliśmy tyle sytuacji do strzelenia bramki, ale zabrakło nam szczęścia. 80 procent czasu meczu posiadaliśmy piłkę, która po naszych strzałach albo obijała poprzeczkę, słupki albo trafiała w bramkarza, który rozegrał wyjątkowe zawody – powiedział po meczu Jacek Figaszewski.

Piłkarze GKS-u oddali tylk jeden celny strzał na bramkę NIelby, który dał im gola. Nasi szybko odpowiedzieli Kubińskiego, ale więcej goli w regulaminowym czasie nie padło. Także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebne były rzuty karne.

W tym elemencie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 5:4. W serii „jedenastek” nie trafił tylko Michał Gruszka, reszta nielbistów była bezbłędna.

– Byłem już na wielu meczach, ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby przy taki znaczącej przewadze i tylu sytuacjach nie strzelić bramki i nie wygrać meczu – tak ten pucharowy mecz podsumował trener nielbistów Radosław Kołacki.

WYNIK

GKS Grębanin – Nielba Wągrowiec 1-1 (w karnych 5-4)

SKŁAD NIELBY:

Dawid Kołodziejczak (bramkarz), Mikołaj Dobrzykowski, Michał Gruszka, Patryk Soforek, Rafał Leśniewski (kapitan), Krzysztof Wolkiewicz, Jacek Figaszewski, Adrian Marchel, Jakub Kubiński, Tomasz Bzdęga, Michał Steinke.

Rezerwowi: Patryk Łagodziński, Kacper Friska, Jakub Kołak, Mikołaj Ortyl, Łukasz Iskrzyński.

Źródło: MKS Nielba Wągrowiec. Fot. i film youtube radiosud.pl

Na zdjęciu: Radość zawodników GKS po zwycięstwie.

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: Nielba na inaugurację PRZEGRYWA u siebie z Pogonią Szczecin [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

ALE TEMAT: ZACZYNAŁ W NIELBIE. TERAZ ZAGRA W EKSTRAKLASIE!

Krzysztof Czapul

PIŁKA NOŻNA: Wychowanek Nielby rzutem na taśmę zadebiutował w Ekstraklasie

Redakcja