Okno na Wągrowiec
Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

PIŁKA NOŻNA: Nielba WYGRYWA na inaugurację w IV lidze

artdent baner

Jakub Kubiński w meczu wyjazdowym popisał się hat-trickiem.

Mocno zmieniona Nielba Wągrowiec rozpoczęła w sobotę swoją kolejną już przygodę w IV lidze. Po spadku z ligi III skład się poważnie zmienił. „Żółto-czarnych” opuściło aż 10 zawodników: Tomasz Bzdęga, Michał Steinke, Marcin Trojanowski, Kajetan Szmyt, Dominik Zakrzewski, Patryk Soforek, Adrian Marchel, Nikos Kucostatis, Mateusz Kaczor i Jakub Kołak.  

Do drużyny seniorskiej dołączyło za to kilku juniorów Nielby: Gracjan Wysocki, Mikołaj Królczyk oraz Patryk Gurda. Do wągrowieckiej drużyny doszli również młodzieżowcy: Axel Megger (BKS Bydgoszcz), Mateusz Błażejak (Bałtyk Gdynia) i Ernest Korek (FASE SZCZECIN).

Pierwszy mecz Nielba rozegrała na wyjeździe z Iskrą Szydłowo. Nasi mimo tych poważnych zmian w składzie, gładko poradzili sobie z rywalem, a prawdziwy koncert dał „Kubina”, który zdobył wszystkie trzy gole dla nielbistów.

Po tym zwycięstwie Nielba jest w czołówce tabeli IV ligi. Za tydzień, w sobotę 7 sierpnia o godzinie 17.00 „żółto-czarni” podejmą u siebie Olimpię Koło, która na inaugurację 2-0 pokonała Górnika Konin.

WYNIK

Iskra Szydłowo – Nielba Wągrowiec 1-3 (0-2)

Gole dla Nielby: Jakub Kubiński (3)

Fot. Wiesław Szmagaj/pila.naszemiasto.pl

Czytaj także

PIŁKA RĘCZNA: Daleka podróż naszych szczypiornistów do Przemyśla

Redakcja

Łukasz Gierak przechodzi do Ostrowa i przyznaje, że kiedyś jeszcze zagra w „żółto-czarnych” barwach

Redakcja

WAŻNE: Nielba ze zmniejszoną karą!

Redakcja