Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Pijani rowerzyści doprowadzili do kolizji

kondolencje Majchrzak
kondolencje majchrzak
nekrolog Margarita Łączka

45-letni rowerzysta w Zbietce miał niemal 3 promile i został potrącony przez chevroleta. Rowerzystka w Wągrowcu miała około 1 promila wpadła na samochód.  

Sobota, 22 października, około godziny 23.00 drogą wojewódzką 190 pomiędzy miejscowościami Wągrowiec i Mieścisko przy skrzyżowaniu do miejscowości Zbietka jechał 45-letni rowerzysta. Bez oświetlenia przy rowerze i jakichkolwiek elementów odblaskowych, był on niemal niewidoczny dla jadących tą drogą samochodów. Rowerzysta dodatkowo znajdował się po wpływem alkoholu. Miał niemal 3 promile w organizmie.

Tuż po godzinie 23.00 operator numeru alarmowego 112 odebrał telefon od kierującej osobowym chevroletem o potrąceniu rowerzysty. Rowerzysta jakimś cudem nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wstał, pozbierał się i jakby nigdy nic, poszedł pieszo w stronę Mieściska. Po chwili zatrzymali go policjanci. Okazało się również, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów.

Kolejna kolizja z rowerzystą miała miejsce w niedzielę około godziny 19.30, na skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Wojska Polskiego w Wągrowcu. Z odebranego wstępnie zgłoszenia wynikało, że rowerzystka została potrącona przez samochód przy przejściu dla pieszych.

– Na miejscu policjanci ustalili, że kierująca rowerem, poruszała się chodnikiem ul. Wojska Polskiego w stronę rynku. Kiedy dojeżdżała do skrzyżowania z ul. Pocztową, chwilę wcześniej na tym skrzyżowaniu zatrzymał się kierujący samochodem marki hyundai, aby ustąpić pierwszeństwa samochodom jadącym od strony ul. Rynek. Rowerzystka nie dała rady zahamować. Uderzyła w samochód uszkadzając jego bok. Kobieta jak się okazało przed jazdą na rowerze również nie stroniła od alkoholu. W jej organizmie znajdował się niemal promil alkoholu – wyjaśniają funkcjonariusze.

Zarówno jednemu jak i drugiemu rowerzyście grozi kara grzywny nawet 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia rowerów – o tym zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Od dzisiaj można wypożyczać rowery miejskie

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Duży pożar w Pawłowie Żońskim

Redakcja

WAŻNE! Jest możliwość zakupu tańszego węgla

Redakcja